26 grudnia 2021 roku

  1. Dziś w Kościele przeżywamy NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich Rodzinach, a szczególnie z naszej parafii, które przeżywają różnorakie trudności i kryzysy.
  2. W poniedziałek 28-go grudnia obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy święcić wino. We wtorek zaś, 28-go grudnia czcimy w Kościele Świętych Młodzianków, męczenników. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 7.00 i 18.00.                                                                                                 
  3. W piątek 31-go grudnia zakończenie roku kalendarzowego 2021. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za miniony rok i prosić o łaski na kolejny.        
  4. Bp Kazimierz Gurda udziela dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia br. wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Korzystających z dyspensy zobowiązuje, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość uczynkami miłości i pobożności.                                      
  5. W sobotę, będziemy świętować Nowy Rok 2022 obchodząc Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w sanktuarium i kaplicach według porządku niedzielnego.  Z racji na I sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo i o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja.                                                                                                                                                            
  6. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna. Nie będzie dnia skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na adorację i różaniec po Mszy św. o godz. 9:00, zaś o godz. 11.00 medytacja maryjna. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.                                        
  7. Informujemy naszych Parafian, że definitywnie zakończyliśmy renowację bocznego ołtarza. W ołtarzu został zamontowany odrestaurowany obraz św. Antoniego pochodzący z końca XVI w., będący właściwym oryginałem do którego modlili się tutejsi pradziadowie i dziadowie. Obraz ten jest eksponowany na stałe i będzie służył nam do kultu religijnego.
  8. Przypominamy, że zbliża się czas wizyty duszpasterskiej, która rozpocznie się 3-go stycznia w poniedziałek. Jako duszpasterze chcemy spotkać się z naszymi parafianami. Lecz udamy się do tylko do tych rodzin, które będą chciały zaprosić nas do sowich domów. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na remont obudowy organ. Harmonogram wizyty został zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i gablocie przed kościołem.
  9. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Skowrońskich, Chęć, Polak, Daniluk i Żurawskich z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Śledzińskich, Wołos i Koziej z ul. Dąbrowskiego. Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność.
  10. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do Wszystkich, którzy przed Świętami pomagali przy różnych pracach w kościele i klasztorze. Tu myślę o br. Władysławie, który wykonał piękną szopką wraz panią Barbarą. Wyrazy wdzięczności kieruję w kierunku Młodzieży Oazowej, która ubrała choinki w kościele. Dziękujemy też za dary, którymi się z nami dzielicie na stół wigilijny i za wszelkie dobro. Niech Bóg wszystkim hojnie błogosławi, a Maryja i św. Józef mają Was w swojej opiece. Życzymy Wam dobrej niedzieli i radosnego świętowania.