26 lipca 2020 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy wszystkich Turystów, Wczasowiczów, ale także Parafian do naszego sanktuarium na modlitwę, jak również na wieżę widokową. Przypominamy, że kościół i wieża są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.
 2. Zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca na spotkanie organizacyjne z o. Bogdanem Filipiukiem, które odbędzie się w piątek tj. 31-go lipca po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W piątek, 31-go lipca z Włodawy wyruszy 40 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w drodze i do modlitwy za tegorocznych pątników. Zapisy u OO. Paulinów we Włodawie.
 4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Na ołtarzu św. Antoniego będzie wyłożona księga trzeźwości w celu zadeklarowania swojej abstynencji na określony czas. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania z miłości do naszych bliźnich zniewolonych nałogiem pijaństwa.
 5. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Z tej racji w naszym sanktuarium w dniach 1-15 sierpnia o godz. 20.30 będziemy odprawiali nabożeństwo maryjne, które będzie miało następujący przebieg: odsłonięcie obrazu MBP, rozważanie maryjne, dziesiątek różańca w intencjach pielgrzymów, błogosławieństwo i zasłonięcie obrazu. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 6. W I sobotę miesiąca tj. 1-go sierpnia Msza św. za Ojczyznę i Radio Maryja. W naszym sanktuarium kolejne nabożeństwo fatimskie. W programie: o godz. 17.30 medytacja maryjna, o 18.00 Msza św., następnie różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy.
 7. W niedzielę 2-go sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym sanktuarium jest to uroczystość odpustowa. Z tej racji słowo Boże wygłosi do nas ks. Adam Daniluk, proboszcz z Różanki. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracyjna, a także dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 10:30 konferencja, następnie adoracja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest wyłożona prasa katolicka. W kasetkach na drzwiach obrazki, foldery i pocztówki naszego kościoła. Na stolikach są wyłożone karty duchowego uczestnika pielgrzymki i formularze na intencje. Zachęcamy do czytania artykułów o charakterze religijnym oraz poznawania historii naszego Sanktuarium.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła br. Henrykowi. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 1-go sierpnia na godz. 8:00 rodziny: Pastuszak, Bartoszewskich i Kaliszuk z ul. Nadbużańskiej.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapałać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.