26 listopad 2023 roku

 1. Dziś Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie będzie (miało miejsce) wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i odczytanie aktu poświęcenia NSJ.
 2. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu MBP, które zmierzają ku końcowi. Według planu przed świętami Bożego Narodzenia remont ma być zakończony. Dziękujemy wszystkim za ofiary.
 3. Od wczoraj trwa roznoszenie opłatków i kalendarzy po domach naszych parafian. Przypominamy, że w dni powszednie chodzimy od godz. 15:30, a w sobotę od godz. 10:00. Bardzo prosimy o oczekiwanie na Braci. Mieszkańców Dubnika, Garbarni i Glinek prosimy o osobiste nabycie opłatków i kalendarzy w zakrystii lub w kancelarii. Harmonogram roznoszenia opłatków i kalendarzy jest na naszej stronie internetowej i facebookowej oraz został zamieszczony na tablicy ogłoszeń. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii.                                     
 4. Informujemy, że po rekolekcjach adwentowych rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Antoniego. Peregrynację rozpoczniemy od miejscowości Żłobka, od rodziny Dowalewskich i Kwiatkowskich. Rodzina przyjmująca obraz gromadzi się na modlitwie o łaskę nawrócenia. Wpisuje się do księgi peregrynacji. Wypisuje intencje na kartce prośby do św. Antoniego i przynosi do kościoła. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.
 5. W ramach peregrynacji przygotowaliśmy feretron z wizerunkiem obrazu św. Antoniego, który będzie wędrował po rodzinach naszej parafii. Również został przygotowany modlitewnik do św. Antoniego Orchowskiego, który będzie pomocą podczas modlitwy w domu. Mamy również obrazy św. Antoniego, które będą do nabycia, jako pamiątka peregrynacji w kwocie 30 zł i 50 zł.   
 6. Dziś po Mszy św. w naszym sklepiku parafialnym można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Cena świecy w zależności od wielkości: 10, 15, 20, 30 zł za sztukę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 7. W czwartek 30-go listopada w liturgii Kościoła przypada Święto św. Andrzeja, Apostoła. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i sobotę miesiąca. W piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.00.
 9. W I sobotę miesiąca w ramach WIECZORU Z MARYJĄ o 17.30 nabożeństwo do MBP i medytacja maryjna, o 18.00 Msza św., katecheza o rachunku sumienia, adoracja, różaniec, apel jasnogórski. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Niepokalanego Serca NMP.
 10. I-szą niedzielą adwentu rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Zapraszamy od 4 grudnia, codziennie w dni powszednie do naszego sanktuarium na Godzinki o godz. 6:35 i na Mszę Roratnią o godz. 7:00. W każdą środę okresu adwentu o godz. 18.00 będzie Msza św. Roratnia z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy najmłodszych parafian do uczestnictwa.
 11. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja, potem medytacja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja, zaś po Mszy św. o godz.11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w tym Echa Katolickiego, które są wyłożone na stolikach z prasą.
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Sztuce, Kratiuk, Dybczyńskich. W tym tygodniu składają się rodziny: Tajer, Cichowskich, Kamińskich z ul. Nadbużańskiej.
 14. Dziękujemy, którzy okazują nam wsparcie duchowe i materialne. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam wielu łask Bożych i dobrej niedzieli. Niech Bóg Wam obficie błogosławi.
 15. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, czas peregrynacji obrazu, rodziny, młodzież i dzieci, naszych Dobrodziejów, Ofiarodawców oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…