26 luty 2023 roku

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się (odbyło się) spotkanie osób chętnych do czytania Słowa Bożego podczas Eucharystii.
 2. Dzisiejszej niedzieli zbiórka ofiar do puszek na rzecz osób poszkodowanych i cierpiących z powodu wojny na Ukrainie. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 3. Rozpoczęliśmy zbiórkę na renowację ołtarza głównego MBP i Aniołów znajdujących się na chórze kościelnym. Koszt wynosi 525 tys. zł. Ofiary można składać na konto parafialne, w zakrystii czy kancelarii parafialnej, za które serdecznie dziękujemy. 
 4. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30. Różaniec z rozważaniami w wyznaczone dni prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.
 5. Członków z Kół Żywego Różańca na VIII Diecezjalny Kongres Różańcowy, który odbędzie się 4 marca w Radzyniu Podlaskim. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii bądź kancelarii, do o. Bogdana F. Koszt wyjazdu autokarem 50 zł z ubezpieczeniem, plus 15 zł na posiłek.
 6. 4-go marca 2022 r. (sobota) obchodzimy Święto św. Kazimierza, Królewicza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi bp Kazimierz Gurda. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 7. Nabożeństwa wielkopostne: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w obowiązkowo wieczornej Drodze Krzyżowej. „Godzinki o Męce Pańskiej” w niedziele o godz. 8:30, „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do uczestnictwa.
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o 18.00. W I piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo o 17.30, a o 18.00 Msza św.
 9. W I sobotę miesiąca tj. 5-go marca, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający i apel jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca- adoracyjna. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy osoby z Kół Różańcowych. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.  
 11. Przypominamy o rozpoczęciu parafialnego konkursu literacko – plastycznego dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na stronie internetowej i facebookowej.
 12. 12-go marca po Mszy św. o godz. 11.30 w Orchówku, odbędą się wybory do Rady Parafialnej w celu wyłonienia nowych członków.
 13. W naszej Parafii organizujemy drogę krzyżową ulicami Orchówka, która odbędzie się 31-go marca o godz. 16.30. Szczegółowe informacje podczas kolejnych ogłoszeń parafialnych.
 14. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła rodzinie: Cenkała. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Dejniczuk, Oleś, Gryciak z ul. Szkolnej.
 15. Wielkie Bóg zapłać mówimy Parafianom i Gościom za dzisiejsze ofiary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Życzymy wielu Bożych łask, opieki MBP oraz dobrego Dnia Pańskiego.
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, czas Wielkiego Postu, naszych Ofiarodawców, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…