26 września 2021 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią we wrześniu. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy. Szczególnie liczymy na obecność kandydatów do bierzmowania, dzieci, młodzieży i ministrantów.
 2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe odmawiane są podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. W środę 29-go września obchodzimy Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. 
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. W Sobiborze Wsi Msza św. o godz. 16.00. W sanktuarium nabożeństwo o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 17:30 i Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się za Ojczyznę i Radio Maryja. Zapraszamy wszystkich czcicieli MBP, a także tych, którym drogie są losy naszej umiłowanej Ojczyzny.
 6. Za tydzień niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych, który rozpoczyna się konferencją o 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU. Za te ofiary, wsparcie i zrozumienie już teraz dziękujemy.
 7. W poniedziałek 4-go października uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Kazania wygłosi o. Marek Nowacki OSPPE, Przeor OO. Paulinów z Włodawy. W tym dniu Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo Transitus, pamiątka śmierci św. Franciszka. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 8. Informujemy, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. Obraz Matki Bożej odsłaniany jest  w soboty i niedziele. Zapraszamy na modlitwę naszych Parafian i Gości. Wieża widokowa będzie już zamknięta.
 9. Przypominamy naszym Parafianom, że od października, tak jak zostało ustalone wraz z Radą Parafialną przechodzimy na inny system sprzątania kościoła. Jedna osoba będzie dbała o czystość świątyni i składzik, której będziemy uiszczać opłatę za wykonaną pracę. Rodziny wyznaczone na konkretny tydzień złożą ofiarę na sprzątanie kościoła, środki czystości i kwiaty. Rodziny wyznaczone będą wyczytane podczas ogłoszeń parafialnych. Ofiara zostanie zapisana w specjalnym zeszycie „Fundusz na sprzątanie kościoła” i rodzina zostanie wyczytana podczas ogłoszeń duszpasterskich, tak jak to było dotychczas. Ofiarę będzie można złożyć w zakrystii, kancelarii parafialnej, lub na konto parafialne. Na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności, będzie zamieszczony harmonogram ze sprzątaniem kościoła.                                                                                                                                                   
 10. Na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty w tym tygodniu składają się następujące rodziny: Szarpak, Budner, Głowińscy z ul. Kochanowskiego 1, 4, 12. Za ofiary i życzliwość juz teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom i Gościom naszego sanktuarium wszelkie dobro to duchowe i materialne, za wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem na konto parafialne. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki MBP oraz pięknej i dobrej niedzieli.
 12. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, naszych Dobrodziejów, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…