27 marca 2022 roku

 1. W naszej Parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Msze św. z nauką ogólną w niedziele: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:30, w Sobiborze Stacji o 16:00. Rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Bąk.
 2. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z SP w Orchówku, odbędą się w dniach 30,31.03. i 01.04, które poprowadzi o. Mateusz Kamecki. Spowiedź podczas rekolekcji dla dzieci i młodzieży w czwartek. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji parafialnych i szkolnych. Program rekolekcji parafialnych i szkolnych został zamieszczony w gablocie przed kościołem, na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 3. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania w rekolekcje, będą zaproszeni księża. Dlatego, kto może niech w czasie rekolekcji pojedna się Bogiem przez spowiedź świętą. Prosimy, abyście zachęcili swoich bliskich, domowników, do tego aby skorzystali z daru rekolekcji, modlitwy, i słuchania Bożego Słowa.
 4. Zapraszamy do naszego sanktuarium o godz. 17.30 na różaniec fatimski w intencji pokoju na Ukrainie i całym świecie. W tym tygodniu będziemy modlić się od poniedziałku do czwartku.
 5. Zachęcamy naszych Parafian do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy już dziś wszystkim za złożone ofiary.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać  I piątek, I sobotę miesiąca. W I piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo o 17.30, a o 18.00 Msza św.
 7. W I sobotę miesiąca 2-go kwietnia, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, o godz. 19.00 konferencja o V Przykazaniu Bożym, którą wygłosi ks. Jakub Kozak, następnie różaniec wynagradzający i apel jasnogórski. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru. 
 9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00.
 10. Zachęcamy do nabywania BARANKÓW PASCHALNYCH, kwota 7 zł oraz tzw. „PASCHALIKÓW”, kwota 20 zł, które są na ołtarzu bł. Honorata.
 11. Bóg zapłać za dary, które przynosicie na rzecz zbiórki rzeczy materialnych, które potrzebne dla uchodźców, którzy przybyli już do Polski, jak również dla cierpiących na Ukrainie. Dary można przynosić do naszej furty klasztornej bądź zakrystii.
 12. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty składają się następujące rodziny: Horszczaruk, Kozieja i Pączek z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.                                                                        
 13. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Podziękowania kierujemy do Parafian i Gości. Na czas rekolekcji wielkopostnych życzymy mocy Ducha Świętego i owocnego przeżycia świętego czasu.
 14. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy intencje pokoju na Ukrainie, czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, Kaznodzieję oraz naszych bliskich i nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…