28 listopada 2021 roku

 1. Dzisiaj 1-sza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy szczególny czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Patronką adwentowego czuwania jest Maryja. Zapraszamy codziennie do naszego sanktuarium w dni powszednie na Godzinki o NPNMP o godz. 6:30 i na Mszę św. roratnią o godz. 7:00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież.
 2. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować (dziękowaliśmy) Bogu za możliwość odrestaurowania ołtarza św. Antoniego oraz modlić się za wszystkich Darczyńców, którzy wspomogli Boże dzieło swoimi ofiarami. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 3. Informujemy naszych Parafian, że na naszym cmentarzu parafialnym zostało zrobione ossuarium (grób i nagrobek), które będzie służyło do składania szczątków ludzkich. Koszt prac wyniósł 10 tys. zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które składacie na rzecz naszego cmentarza parafialnego.
 4. Od wczoraj trwa roznoszenie opłatków i kalendarzy po domach naszych parafian. Przypominamy, że w dni powszednie chodzimy od godz. 15:30, a w sobotę od godz. 10:00. Bardzo prosimy o pozamykanie psów i oczekiwanie na Braci, którzy będą mieli maseczki. Mieszkańców Dubnika, Garbarni i Glinek prosimy o osobiste nabycie opłatków i kalendarzy w zakrystii lub w kancelarii. Harmonogram roznoszenia opłatków i kalendarzy jest na naszej stronie internetowej i facebookowej oraz został zamieszczony na tablicy ogłoszeń. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby parafii.                                     
 5. Można jeszcze nabyć świece CARITAS na stół wigilijny, które są wyłożone przy ołtarzu św. Antoniego. Cena w zależności od wielkości świecy. Jeśli ktoś nie jest dziś przygotowany na to, aby zakupić świece, może wziąć świecę, a pieniądze zwrócić w kolejną niedzielę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.                                                                                                          
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o godz. 18:00 w intencji powołań. W piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.00. Msza św. o godz. 16.00 w Sobiborze Wsi. W I sobotę o godz. 17.30 różaniec za Ojczyznę, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja.                                                          
 7. Za tydzień w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Łukasz Michaluk. W Orchówku Msze św. z nauką tak jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi Msza św. z nauką o godz. 14:30, a w Sobiborze Stacji jak dojedziemy ok. 16:00. Program całych rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej oraz facebookowej. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. 
 8. Za tydzień – niedziela AD GENTES, dzień jedności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla katolików żyjących za wschodnią granicą.                                                                                                    
 9. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja, potem medytacja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja i różaniec, zaś po Mszy św. o godz.11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.
 10. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Masiukiewicz i Jackowskich z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu na składają się następujące rodziny: Kratiuk, Połynkin i Chomiuk z ul. Dąbrowskiego.Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność.                                                                                                       
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim, aby Maryja przewodniczka adwentowego oczekiwania na przyjście Pana, wypraszała u Boga błogosławieństwo i potrzebne łaski do owocnego przeżywania czasu adwentu.
 12. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, rodziny, dzieci, młodzież, naszych Dobrodziejów, czas rekolekcji oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…