28 luty 2021 roku

 1. Dzisiejsza niedziela, to NIEDZIELA POMOCY KOŚCIOŁOWI NA ŚWIECIE – AD GENTES. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej ważnej intencji Kościoła Powszechnego oraz o misjonarzach. Po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszki na ten powyższy cel.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek na nabożeństwo o 17:30 i Msza św. o godz. 18:00.W piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.00. Msza św. o godz. 16.00 w Sobiborze Wsi. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo do MBP, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja.
 3. 7-go marca w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 4. Za tydzień I niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna i Dzień Skupienia dla narzeczonych. Po Mszy Świętej o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.  
 5. W miesiącu marcu są jeszcze wolne terminy do zamówienia Mszy św. Zapraszamy chętnych do zakrystii w celu rezerwacji intencji Mszy św. Można również zamawiać tzw. Msze św. gregoriańskie na miesiące letnie i jesienne.
 6. Informujemy naszych Parafian, że za wskazaniem  Konserwatora zabytków złożyliśmy wniosek do WUOZ, Delegatura w Chełmie, z prośbą o pełną konserwację obrazu MBP, który pozwoli pokryć 50% kosztów prac restauracyjnych. Całkowity koszt wynosi 16.500 zł. Prosimy o modlitwę w intencji naszych inwestycji renowacyjnych.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00. W tym nabożeństwie o 19:00 uczestniczy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. W naszej Parafii za dwa tygodnie odbędą się doroczne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Kazimierz Śnieg – kapucyn. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i Ojca, który je poprowadzi. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z SP w Orchówku, odbędą się w dniach 15 i 16 marca o godz. 16.30. Szczegółowe informacje zostaną podane w następną niedzielę.
 9. Szczegółowe informacje zostaną podane w następną niedzielę.
 10. Dziękujemy członkom Żywego Różańca, którzy wczoraj wraz o. Bogdanem brali udział w  Diecezjalnym Kongresie Żywego Różańca w Radzyniu Podlaskim, reprezentując naszą Parafię.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinie Książek z ul. Kolejowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 6-marca na godz. 8.00 rodziny: Bylickich, Korneluk, Sawczuk z ul. Kolejowej.
 12. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Dobrodziejom, składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBP owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
 13. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Leokadia Zabłocka. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...
 14. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy wszystkie dzieła misyjne Kościoła, zbliżające się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii oraz naszych bliskich i nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie