28 maja 2023 roku

 1. Dziś w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. W tym dniu chcemy prosić o dary Ducha Św. dla pasterzy i wiernych z naszej parafii.
 2. Jutro, 29-go maja w liturgii Kościoła obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 i 18:00, podczas której młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
 3. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom i Gościom za ofiary na remont ołtarza MBP i Aniołów, które składacie troszcząc się o piękno naszego sanktuarium.
 4. W naszym kościele trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 30-go maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, a o 18:00 Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont ołtarza MBP.                  
 5. Od środy rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo o godz. 17:30 podczas którego będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa, a także zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: 1-szy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo o 17:30 i Msza św. o godz. 18:00 w intencji powołań. W piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8.00.
 7. W I sobotę miesiąca, 3-go czerwca, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: medytacja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 różaniec wynagradzający procesja maryjna wokół kościoła z lampionami i apel jasnogórski. Prosimy przynieść świece. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego, litania do NSPJ, zostanie odmówiona po Mszy Św.
 8. Za tydzień w naszej parafii, na Mszy św. o godz. 9:00, I Komunia Święta dzieci. Egzamin odbędzie się 1-go czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod klasztorem. Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź w sobotę 3-go czerwca o godz. 9:00, następnie próba generalna. W niedzielę o godz. 8.30 nie będzie Godzinek do Matki Bożej. Wszystkich nie związanych z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, bądź na godz. 18.00.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Nie będzie Dnia Skupienia dla narzeczonych, ani różańca i medytacji maryjnej z racji na I Komunię dzieci. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca jest na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.                                                   
 10. W dniach 10-12 czerwca organizujemy Triduum przed uroczystością św. Antoniego, które poprowadzi o. Zdzisław Dzido z Niepokalanowa. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 11. 13-go czerwca, chcemy erygować Bractwo św. Antoniego z Padwy. Na stolikach z prasą są wyłożone deklaracje dotyczące wstąpienia do Bractwa św. Antoniego, które będzie miało miejsce na Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 12. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Szolle, Bartoszewskich i Kozaczuk z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Kot, Bartoszewskich i Niedźwieckich z ul. Dąbrowskiego.
 13. Przypominamy, że przyszła niedziela, to niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
 14. Informujemy, że w czerwcu wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 19.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.
 15. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i ofiarność. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia i obfitości darów Ducha Świętego.   
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, młodzież i dzieci, wołając: Pod Twoją obronę…