3 grudnia 2023 roku

 1. Dzisiejsza niedziela to adoracyjna. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych. O godz. 11.00 medytacja maryjna, a o 11.30 Msza św. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli zasili FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.                                   
 2. Dzisiaj 1-sza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Patronką adwentowego czuwania jest Maryja. Zapraszamy do naszego sanktuarium w dni powszednie na Godzinki o godz. 6:30 i na Mszę św. roratnią o godz. 7:00. W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. roratnia z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy do modlitwy.
 3. Trwają prace renowacyjne przy ołtarzu MBP, w tym tygodniu odbędzie się malowanie poszczególnych elementów ołtarza. Tabernakulum również zostało oddane do renowacji. Dziękujemy za ofiary składane na remont ołtarza MBP.
 4. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków po domach naszych parafian. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Tych do których nie dotarliśmy, lub których nie było w domu zapraszamy po opłatki i kalendarze do zakrystii, sklepiku lub kancelarii parafialnej.
 5. Zakończyliśmy miesiąc listopad poświęcony modlitwie różańcowej. Wracamy do modlitwy różańcowej z rozważaniami o godz. 17.30, w sobotę o 17.00, gdzie poszczególne Kółka Różańcowe według podanego harmonogramu przychodzą w dany dzień i prowadzą modlitwę.                   
 6. Po Mszy św. w naszym sklepiku parafialnym można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Cena świecy to: 10, 15, 20, 30 zł za sztukę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 7. W piątek 8-go grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9.00 i 18:00. Na Mszy św. o 18.00, odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. O godz. 12:00 do 13.00 zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI.
 8. Za tydzień w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Karol Jakubiak. W Orchówku Msze św. z nauką tak jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi Msza św. z nauką o godz. 14:30, a w Sobiborze Stacji jak dojedziemy ok. 16:00. Program rekolekcji jest zamieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 9. Przypominamy, że po rekolekcjach adwentowych 13 grudnia po Mszy św. o 18.00, rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Antoniego od miejscowości Żłobek - rodziny Domalewskich i Kwiatkowskich. Rodzina przyjmująca obraz przygotowuje godne miejsce i gromadzi się na modlitwie i prosi o łaskę nawrócenia dla parafii i poszczególnych osób. Wypisuje intencje na kartce, prośby do św. Antoniego i przynosi do kościoła. Wpisuje się do księgi peregrynacji. Następnie obraz przechodzi do rodziny następnej. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.
 10. W ramach peregrynacji przygotowaliśmy feretron z wizerunkiem obrazu św. Antoniego, który będzie wędrował po rodzinach naszej parafii. Również został przygotowany modlitewnik do          św. Antoniego Orchowskiego, który będzie pomocą podczas modlitwy w domu. Mamy również obrazy św. Antoniego, które będą jako pamiątka peregrynacji do nabycia.             
 11. Za tydzień – niedziela AD GENTES, dzień jedności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla katolików żyjących za wschodnią granicą.                                                                                                                                   
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w tym Echa Katolickiego, które są wyłożone na stolikach z prasą.
 13. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Tajer, Cichowskich i Kamińskich. W tym tygodniu składają się rodziny: Rusińskich, Martynowskich i Skulskich z ul. Nadbużańskiej.
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim, aby Maryja przewodniczka adwentowego oczekiwania, wypraszała u Boga błogosławieństwo i potrzebne łaski do owocnego przeżywania adwentu.
 15. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, czas peregrynacji obrazu, rodziny, dzieci, młodzież, naszych Dobrodziejów, czas rekolekcji oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…