3 maja 2020 roku

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o powołania. Prosimy naszych Parafian i Gości o włączenie się w tę inicjatywę Kościoła, w celu wypraszania u Boga nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17:30, a także do udziału w Wielkiej Nowennie do św. Antoniego. W każdy wtorek o 17:30 nabożeństwo i odczytywanie intencji, o 18:00 Msza św. w tych intencjach, które można zamawiać drogą elektroniczną przez naszą stronę internetową.    Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.

 

3. W naszej Parafii Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. W związku z rozporządzeniem Biskupa Siedleckiego w naszym kościele może być max 20                               osób (nie licząc kapłanów i usługujących). Przypominamy, że w kościele obowiązuje przebywanie w maseczkach i rękawiczkach.                                                 Prosimy o respektowanie tego przepisu, z racji dobro naszych bliźnich.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, podczas których będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

5. W piątek 8-go maja obchodzimy w Kościele uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00, by wypraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny                 i wspólnoty prowincjalnej.

 

6. W miesiącu maju są jeszcze wolne terminy do zamówienia Mszy św. Zapraszamy chętnych do zakrystii w celu rezerwacji intencji Mszy św. Jest możliwość zamawiania Mszy św. przez internet. Można również zamawiać tzw. Msze św. gregoriańskie.

 

7. Za tydzień kolejna niedziela miesiąca maja, w naszym kościele parafialnym Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.30. Msze św. o godz. 9.00, 10.15 (dodatkowa), 11.30, 18.00. Msze św. w kaplicach o godz. 9.30 i 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Informujemy naszych Parafian, że Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizował zbiórkę pieniędzy pod hasłem: „Mieszkańcy Włodawy w służbie miłości”. Zebrane           fundusze będą przeznaczone na robienie maseczek ochronnych pomocnych w walce z koronawirusem. Ofiary można składać przelewem (konto na plakacie),           lub wybranych sklepach we Włodawie. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła br. Henrykowi. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w sobotę 9-go maja na o godz. 8:00 rodziny: Łączka, Sobstyl, Dobosz z ul. Nadbużańskiej.

 

10. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru, które składacie na tacę          i nasze konto parafialne. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących od Dobrego Pasterza oraz pięknego i dobrego tygodnia.