3 marca 2024 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna, a także dzień skupienia dla narzeczonych. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
 2. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 11.30 do grona ministrantów dołączy (dołączył) kolejny kandydat Natan Jaromin. Życzymy Mu bł. Bożego i opieki MBP.
 3. W tym tygodniu zakończy się peregrynacja obrazu św. Antoniego w Sobiborze Wsi. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek. Od 11-go marca ropocznie się w  Orchówku. Rodziny Baj i Masiukiewicz z ul. Wesołej, jako pierwsze zabierają obraz z sanktuarium po Mszy św. o godz. 18.00. Następnie będą ulice: Wrzosowa, Tarasowa, Dworska, Sosnowa i Fiołkowa i Strażacka. Gromadzi się na modlitwie, modląc się o nawrócenie parafii oraz za tych, którzy potrzebują przemiany serca. Wypisuje intencje na kartkach. Wpisuje się też do pamiątkowej księgi peregrynacji. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. we wtorek, z intencjami wypisanymi na kartkach. Pomocą w przyjęciu obrazu jest modlitewnik do św. Antoniego, również program przyjęcia obrazu, które są wyłożone na stolikach z prasą. Harmonogram jest na stronie internetowej i facebookowej.  
 4. W ramach duchowego przygotowania do misji parafialnych z prośbą o ich owoce, prócz modlitwy, podejmiemy w naszej parafii post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta bez pokarmów mięsnych). Każdy chętny może wpisać się na listę pod konkretną datą, by w tym dniu podjąć post. Lista jest wyłożona na ołtarzu św. Antoniego. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy.
 5. Zachęcamy naszych Parafian i Sympatyków naszego sanktuarium do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić w zakrystii lub wrzucić do skarbonki wewnątrz kościoła, a także przelewem na konto parafialne. Pragniemy już teraz podziękować za złożone ofiary.
 6. W naszej Parafii za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Msze św. z nauką ogólną w niedziele: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:30, w Sobiborze Stacji o 16:00. Rekolekcje do wygłosi o. Dawid Napiwodzki – Dyrektor OAT z Zakroczymia. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z SP w Orchówku, odbędą się w dniach 11,12,13 marca. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Program rekolekcji parafialnych i szkolnych został zamieszczony w gablocie przed kościołem, na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 7. 4-go marca (poniedziałek) obchodzimy Święto św. Kazimierza, Królewicza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi bp Kazimierz Gurda. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca. Różaniec o 17.00, nabożeństwo o 17.30 i Msza św. w intencji powołań o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego w celu nabycia BARANKÓW PASCHALNYCH na stół wielkanocny, kwota 10 zł, świec tzw. „PASCHALIKÓW”, kwota 10 zł i świec wielkanocnych, kwota 20 zł.
 10. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00 dla młodzieży. „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym.
 11. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30.
 12. Jest już nowy numer Echa Katolickiego. Czasopismo jest wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W naszej Parafii już po raz drugi, organizujemy drogę krzyżową ulicami Orchówka, która odbędzie się 22-go marca o godz. 16.30. Szczegółowe informacje podczas kolejnych ogłoszeń parafialnych. Przejdziemy ulicami: Nadbużańską, Wesołą, Strażacką i Kolejową. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00.
 14. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Sak, Dejniczuk, Kieloch, Waszczyniuk  z OSIEDLA GLINKI. W tym tygodniu składają się rodziny:  Kotlarek, Ratkowski, Omelczuk z ul. Dworskiej.
 15.  Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, dziękujemy za ofiary, życzliwość i wsparcie. Na czas wielkopostnych zmagań niech Pan Wam hojnie błogosławi, a Maryja ma w swojej opiece.
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, czas Wielkiego Postu, misje parafialne, naszych Dobrodziejów, czas rekolekcji, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych: O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze