3 września 2023 roku

 1. Witamy w naszym sanktuarium wszystkich Gości i Turystów. Zapraszamy do modlitwy przed obrazem Matki Pocieszenia, oraz do skorzystania z wieży widokowej, a także zwiedzania krypt, które w miesiącu wrześniu będą otwarte od piątku do niedzieli od godz. 7:00 do 19:00.                        
 2. Dziś I niedziela miesiąca i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o godz. 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. o godz. 11.30. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru.
 3. Dziś w naszym sanktuarium przeżywamy niedzielę ewangelizacyjną rozpoczynając zapisy do udziału w 33-dniowych rekolekcjach prowadzących do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi, które rozpoczną się 19 września 2023 r. Bóg zapłać p. Ewelinie Obara za słowo świadectwa o byciu niewolnikiem Maryi.                                                                                                                      
 4. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi ks. bp Grzegorz Suchodolski. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.                                                                                                                               
 5. W tym tygodniu zamontowaliśmy nowe tablice informacyjne  z programem parafialnym, historią sanktuarium oraz informacjami bieżącymi. Dziękujemy Panu Dariuszowi Ignatiukowi prezesowi firmy STYL-BUD za wykonanie i zamontowanie. 
 6. W sanktuarium trwa remont głównego ołtarza MBP i organów na chórze kościelnym. W tym tygodniu pozostałe elementy ołtarza zabrane do renowacji. Remont organów jest na etapie malowania piszczałek i kończenia obudowy prospektu. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary, które stanowią wkład własny parafii na rzecz ołtarza.
 7. Jutro o godz. 8.00 Msza św. w intencji, uczniów, nauczycieli i pracowników SP w Orchówku. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 8. W dniach 5-7 września będzie Triduum przygotowujące do uroczystości z 100-tej rocznicy ponownego poświęcenia kościoła. 5-go nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, tylko nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, po nim weźmiecie wodę święconą do domu. 6-go Msza św. i dzień odnowienia sakramentu bierzmowania, po Mszy św. rozdamy modlitwę do ducha Św.. Prosimy przynieść swoje Pismo Święte. 7-go Msza św. jako dziękczynienie za Eucharystie i Kapłaństwo. Po Mszy nastąpi rozdanie chlebków. Triduum poprowadzi ks. Mariusz Zaniewicz.
 9. 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, uroczystość w naszej parafii. O 17.30 nabożeństwo różańcowe, o 18.00 Mszę św. Msza św. dziękczynna za dar Kościoła i obecności NMP, której będzie przewodniczył ks. Marek Kot, Słowo Boże wygłosi ks. Mariusz Zaniewicz. Po Mszy św. zaśpiewa dla nas chór z Włodawy. Następnie zapraszamy na wieczór autorski o. Bogdana Filipiuka, który opowie o swojej pracy misyjnej, zawartej w książce o jego posłudze, jako misjonarza. Będzie także poczęstunek.
 10.  Zapraszamy chłopców - ministrantów do służenia przy ołtarzu Chrystusa. Zgłoszenia przyjmuje o. Piotr.  Informacje o zbiórkach zostaną podane  w następną niedzielę.
 11. Rodziców, mających dzieci w klasie trzeciej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św., a uczących się poza terem naszej parafii, prosimy o zgłaszanie ich do Pani Małgorzaty Sakowicz, gdyż przygotowanie do sakramentu Eucharystii ma miejsce w parafii. Spotkanie organizacyjnej odbędzie się 17 września o godz. 10.30, w salce pod klasztorem.
 12. Pragniemy poinformować naszych Parafian i Gości, że od miesiąca września, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie Msza św. dla dzieci. Pierwsza będzie 17 września br. o godz. 11.30. Zapraszamy rodziców i dzieci na tę Eucharystię. Dokonamy poświęcenia różańców.
 13. Młodzież mającą przystąpić do sakramentu Bierzmowania obecnie 7 i 8 klasa, zapraszamy na spotkania ewangelizacyjne, które odbywać się będą raz w miesiącu. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.
 14. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30.
 15. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Sobstyl, Zabłocki i Kratiuk. W tym tygodniu składają się rodziny: Kossyk, Matczuk i Kosyk z ul. Nadbużańskiej.
 16. Dziękując za wszystkie modlitwy i ofiary oraz dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrego tygodnia. 
 17. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: - Patrycja Pochwatka, panna par. tutejszej i Paweł Dzwonnik,  kawaler, par. tutejszej. Zapowiedź I. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.