30 kwietnia 2023 roku

 1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o powołania. Prosimy naszych Parafian i Gości o włączenie się w tę inicjatywę Kościoła. Ofiary zebrane dziś na tacę są przeznaczone na działalność duszpasterstwa powołań naszej Zakonnej Prowincji.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.00, który prowadzą Koła Różańcowe i WDNM oraz nabożeństwa majowe o godz. 17:30, aby śpiewać litanie do Matki Bożej. Zachęcamy też, aby pozostać na Mszy św.
 3. Informujemy naszych Parafian i Gości, że rozpoczął się gruntowny remont naszych organów kościelnych, który potrwa do końca września. Koszt to 184 tys. zł, które otrzymaliśmy z MKiDzN. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i wsparcie.
 4. Dziękujemy za Ofiary na ołtarz MBP i Anioły, Parafianom i Gościom, którzy troszczą się o piękno naszego sanktuarium. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem na konto parafialne.
 5. Przypominamy naszym Parafianom i Gościom, że od 1-go maja wieża widokowa będzie otwarta w godzinach od 7.00 do 19.00. W weekendy obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00 a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia i na wieże widokową.
 6. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 2-go maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo, o godz. 18:00 Msza św. Intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii i przez naszą stronę internetową. Ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP. 
 7. W poniedziałek 3-go maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele i kaplicach tak jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za czas peregrynacji, która odbędzie się 3 maja o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się w intencji rodzin, które przyjęły Maryję pod swój dach. Prosimy także            o wywieszenie flag państwowych w swoich domach.
 8. Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę w dniach 20 - 21 maja (sobota-niedziela). Koszt: 500 zł. Zapisy w Zakrystii, kancelarii parafialnej i telefonicznie. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 9. W tym tygodniu będziemy przeżywać: I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. w intencji powołań o godz. 18.00. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.                                                                                          
 10.  W I sobotę miesiąca tj. 6-go maja, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: o godz. 17.30 nabożeństwo do MBP i medytacja, Msza św. o godz. 18.00, następnie różaniec wynagradzający, procesja maryjna i apel jasnogórski. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Litanię Loretańską odmówimy po Mszy św.
 1. Za tydzień I niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna i Dzień Skupienia dla narzeczonych. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Brzezińskich, Pawluk, Mackiewicz z ul. Leśnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Nicpon, Szewczyk i Klimiuk z ul. Leśnej.
 3. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru, które składacie na tacę i nasze konto parafialne. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących od Dobrego Pasterza oraz dobrego tygodnia.
 4. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, maturzystów oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, wołając: Pod Twoją obronę…