30 maja 2021 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli w naszej parafii wielka uroczystość. Dwadzieścia jeden dzieci przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Gratulujemy Rodzicom i Katechetom, cieszymy się i zapraszamy na „biały tydzień” na godz. 18.00. Dziękujemy Rodzicom za ofiary na rzecz sanktuarium.
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii wielkanocnej o czym przypomina trzecie przykazanie kościelne.
 3. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. W najbliższy wtorek 1-go czerwca kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i a o 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 4. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo o godz. 17:30 podczas którego będziemy uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa, a także zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św.
 5. W najbliższy czwartek 3-go czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. w kaplicach. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, które przygotowujemy jak co roku. Zachęcamy do udekorowania swoich domów. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, a w sposób szczególny ministrantów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym. Liczymy na obecność dzieci i dorosłych, także podczas całej oktawy.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00. Msza św. w Sobiborze Wsi będzie o godz. 16.00.
 7. W I sobotę miesiąca, 5-go czerwca, kolejne nabożeństwo fatimskie, które będzie miało następujący przebieg: o 17.30 medytacja maryjna, o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Prosimy przynieść świece. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego, litania do NSPJ, zostanie odmówiona po Mszy Św. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Niepokalanego Serca NMP.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, czyli adoracyjna. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja dla narzeczonych w ramach Dnia Skupienia. Po porannej Mszy św. różaniec, o 11:00 medytacja maryjna, po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie jak co miesiąc, na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.                                                  
 9. W następną niedzielę 6-go czerwca odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji siedleckiej. Zachęcamy do wsparcia powyższej inicjatywy.                                              
 10. Informujemy naszych Parafian, że zostały odnowione i pozłocone paramenty liturgiczne: monstrancja, kielich mszalny i dwie puszki do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Koszt prac wyniósł 3900 zł. Dziękujemy za modlitwy i ofiary materialne na ten zbożny cel.
 11. Oznajmiamy, że w czerwcu wieża widokowa będzie otwarta w weekendy od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 19.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed obliczem naszej Matki Pocieszenia.  
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium Rodzicom, których dzieci przystąpiły do I Komunii Św. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 5-go czerwca o godz. 8.00 rodziny: Fik, Kowalewskich i Panek z ul. Szkolnej.
 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapłać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia.
 14. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: 

- Katarzyna Wójcik, panna, par. św. Brata alberta w Puławach i Marcin Dowierciał, kawaler, par. tutejsza. Zapowiedź II. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.

 1. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy Dzieci I Komunijne, naszą parafię, nasze rodziny oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…