31 grudnia 2023 roku

 1. Dziś w Kościele przeżywamy NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY. Po każdej Mszy św., nabożeństwo w intencji rodzin. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich rodzinach.
 2. Zapraszamy dzisiaj do naszego sanktuarium na różaniec o godz. 17.00 i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30 kończące rok 2023.
 3. W poniedziałek będziemy świętować Nowy Rok 2024 obchodząc Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w sanktuarium i kaplicach według porządku niedzielnego. Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy Świętej 1-go stycznia jest obowiązkowe.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek. Zapraszamy w te dni na różaniec o godz. 17.00, nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18:00. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą.
 5. W sobotę 6-go stycznia, będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie kredy i kadzidła. Taca będzie przeznaczona na misje prowadzone przez naszą Zakonną Prowincję.
 6. W I sobotę miesiąca tj. 6-go stycznia, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. W programie: o 17.00 różaniec wynagradzający, nabożeństwo do MBP i medytacja o godz. 17.30, następnie o godz. 18.00 Msza św.
 7. 6-go stycznia zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólny śpiew kolęd o godz. 19.00, który wykona nasza schola parafialna pod dyrekcją p. Małgorzaty Grytczuk.
 8. Parafia w Orchówku organizuje tygodniowe ferie zimowe dla dzieci z tutejszej parafii, w wieku 6- 12 lat, w dniach od 29 stycznia do 2 lutego. Zapisy w kancelarii parafialnej do 7 stycznia. Wpisowe w kwocie 100 zł. Szczegóły na plakatach.                  
 9. W przyszłą niedzielę 7-go stycznia zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar renowacji ołtarzy w naszym sanktuarium pod przewodnictwem o. Prowincjała. Będziemy modlić się za naszych parafian i ofiarodawców. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd, który poprowadzi wraz z dziećmi p. Małgorzata Sakowicz. 
 10. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na adorację po Mszy św. o godz. 9:00, zaś o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.
 11. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Żłobek. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 2-go stycznia, z intencjami wypisanymi na kartkach. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej. Pomocą może być modlitewnik do św. Antoniego Orchowskiego. Mamy obrazy św. Antoniego, które są do nabycia, jako pamiątka peregrynacji w naszym sklepiku parafialnym.
 12. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Program całej kolędy jest już zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny zamieszkałe: WTOREK – OD GODZ. 15:30 ul. Szkolna z dwóch stron, ŚRODA - OD GODZ. 15:30 ul. Wesoła, ul. Wrzosowa, ul. Miła, ul. Strażacka;  CZWARTEK – OD GODZ. 15:30 ul. Kolejowa i Brzozowa oraz Dubnik i Wołczyny; PIĄTEK– OD GODZ. 15:30 ul. Nadbużańska, numery nieparzyste z dwóch stron.
 13.  Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, który jest otwarty po każdej Mszy św. Mamy kawę kapucyńską i balsam oraz ciekawe rzeczy.   
 14. Na stolikach została wyłożona prasa katolicka w tym Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania.
 15. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Bartoszewskich, Kaliszuk i Horszczaruk. W tym tygodniu składają się rodziny: Piątek, Polak, Marcinek z ul. Nadbużańskiej.
 16. W ramach akcji charytatywnej, będą zbierane dary dla dzieci z Hospicjum. Do  6 stycznia, można będzie przynieść swój dar. Potrzebne są środki czystości, zabawki, kosmetyki, pampersy, które będzie można złożyć do kosza w kruchcie kościoła.
 17. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, dziękujemy za ofiary, życzliwość i wsparcie. Niech Pan Wam hojnie błogosławi a Maryja ma Was w swojej opiece.                                                                                     
 18. W tym tygodniu do domu Ojca odeszła śp. Anna Mazurek. Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 19. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy, czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…