31 lipca 2022 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę i wieżę widokową, które są otwarte codziennie od 6:30 do 19:00.

 2. Dziś wyruszyła z Włodawy 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapraszamy naszych Gości i Parafian do duchowego udziału w pielgrzymce. Z tej racji w naszym sanktuarium w dniach 1-15 sierpnia o godz. 20.30 będziemy odprawiali czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 3. Jutro rozpoczniemy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej jest to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi apelują do nas o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania w postaci abstynencji od alkoholu.

 4. W naszym sanktuarium trwa renowacja ołtarza bł. Honorata na którą otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w kwocie 140 tys. zł. Całość prac (renowacja ołtarza, konserwacja obrazu, położenie parkietu, malowanie wnęki, wykonanie zasuwy) wynosi 190 tys. Zebraliśmy 25 tys., brakuje nam jeszcze 25 tys. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na powyższy cel.

 5. We wtorek 2-go sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym sanktuarium uroczystość odpustowa. Słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Komoszka. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać: I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. W I czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o 18.00 w intencji nowych powołań. W I piątek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o 18.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00.

 7. W sobotę 6-go sierpnia obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.

 8. W I sobotę sierpnia, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. W programie: o 17.30 nowenna do MBP i medytacja maryjna, o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, katecheza o X przykazaniu Bożym, następnie różaniec, procesja maryjna wokół kościoła z lampionami. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Niepokalanego Serca NMP. Prośby do Maryi można składać w zakrystii, do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.

 9. W następną niedzielę że przy naszym sanktuarium, odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnych połączony z jubileuszem 75-lecia obecności Kapucynów w Orchówku. Będzie kiermasz ciast, kawy kapucyńskiej, balsamu i dewocjonaliów. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Msza św. wieczorowa w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 17.00, której będzie przewodniczył o. Łukasz Woźniak, Minister Prowincjalny. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i Festiwalu.

 10. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na parafialny rajd rowerowy, który odbędzie się 27-go sierpnia o godz. 12.00 wyruszymy spod naszego kościoła do Różanki. Szczegółowe informacje zostaną podane w następną niedzielę.

 11. 8-go września 2022 r. odbędzie się zawierzenie naszej parafii MBP, zaś od 9 września będzie miała miejsce peregrynacja obrazu MBP. Pragniemy, aby Maryja poszła do każdej rodziny naszej parafii i otoczyła płaszczem swojej opieki. Plan i program peregrynacji jest przygotowywany i zostanie podany do wiadomości.

 12. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30.

 13. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, Msza św. w sobotę o godz. 7.00, jest z oprawą muzyczną i homilią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 14. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinie: Sawczuk i Trzcińskich z ul. Kolejowej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Wałeckich, Grzeszczuk, Krzyżanowskich z ul. Kolejowej.                             

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę i do skarbonek na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Pragniemy odwdzięczyć się za Waszą życzliwość i ofiarność naszą codzienną modlitwą za dobrodziejów. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.

 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy owocne przygotowanie do zawierzenia naszej parafii, nasze rodziny, młodzież, dzieci, osoby cierpiące oraz nas samych, wołając: Maryjo