31 stycznia 2021 roku

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Jana Jałmużnika. Z tej okazji witamy bardzo serdecznie naszego kaznodzieję odpustowego o. Marka Nowackiego – Przeora Paulinów z Włodawy i bardzo dziękujemy za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego.
  2. We wtorek 2-go lutego obchodzimy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w sanktuarium o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o 16.00. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie sióstr z zakonów klauzurowych.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. W I piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Nabożeństwo zaś o 17.30, a o 18.00 Msza św.. Mszy św. o 16.00 w Sobiborze Wsi nie będzie. W I sobotę miesiąca nabożeństwo do MBP o godz. 17:30, a o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W piątek 5-go lutego w liturgii wspominamy św. Agatę. Zapraszamy na Mszę św. gdyż będziemy święcić sól i chleb, które będą nas chronić od pożarów i innych nieszczęść.
  5. Za tydzień 7-go lutego po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej.
  6. Za tydzień I niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna i Dzień Skupienia dla narzeczonych. Po Mszy Świętej o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
  7. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że wizytę duszpasterską rozpoczniemy 1-go lutego br. (poniedziałek). W tym roku z racji na zaistniałą sytuację spotkamy się tylko z tymi rodzinami, które będą chciały zaprosić nas do swoich domów. Znakiem rozpoznawczym, że rodzina chce przyjąć kapłana do swego domu będzie wyjście gospodarza przed ogrodzenie i zaproszenie do domu. Program całej kolędy jest zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe:

           PONIEDZIAŁEK – 01. 02. – od godz. 15:30: Sobibór Wieś – domki i bloki numery początkowe.

ŚRODA – 3.02. – od godz. 15:30: Dubnik, Wołczyny, Sobibór Stacja – domki i bloki.

CZWARTEK – 04. 02. – od godz. 15:30: Żłobek Mały i Duży z dwóch stron, oraz Orchówek: ul. Strażacka i Wrzosowa.

PIĄTEK – 05. 02. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Nadbużańska, numery parzyste z dwóch stron

SOBOTA – 06. 02. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Nadbużańska - numery nieparzyste z dwóch stron, ul. Nowa, Garbarnia i Glinki

Przypominamy, że wizyta duszpasterska to spotkanie kapłana z całą Rodziną, modlitwa o błogosławieństwo Boże dla Domowników, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary. Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę, która zostanie poświęcona i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Tak jak zawsze prosimy i już dziękujemy za transport do wiosek. Po kolędzie będzie chodzić czterech Ojców: o. Marek, o. Piotr, o. Bogdan i o. Proboszcz.  Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. kolędy dodatkowej, tj. w czwartek 11-go lutego lub w innym dogodnym czasie. Zebrane ofiary chcemy przeznaczyć na zrobienie nowych konfesjonałów tzw. zamykanych, albowiem 20 tyś. już zostało zapłacone, ale potrzebujemy jeszcze 30 tyś. do opłacenia całej kwoty.

  1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinie Kapluk z ul. Nowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 6-go lutego na godz. 8.00 rodziny: Masiukiewicz, Ignatiuk i Kudytyn  z ul. Nowej.
  2. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca, składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia i św. Jana Jałmużnika oraz dobrego tygodnia.