4 czerwca 2023 roku

 1. Dzisiejszej niedzieli nasza parafia przeżywa doniosłą chwilę. Trzynaścioro dzieci przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Gratulujemy Rodzicom i Katechetom, cieszymy się i zapraszamy na „biały tydzień” o godz. 18.00.                                              
 2. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca jest na FUNDUSZ REMONTOWY KOŚCIOŁA I KLASZTORU.
 3. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za ofiary na remont ołtarza MBP i Aniołów. 
 4. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo, a o 18:00 Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont ołtarza.
 5. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 i na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
 6. Przy naszym kościele powstał sklepik parafialny, znajdujący się w tzw. drugiej zakrystii. Można w nim nabyć dewocjonalia związane z naszym sanktuarium, balsam kapucyński, kawę, książki, magnesy, obrazy św. Antoniego i MBP. Zachęcamy do skorzystania. Ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 7. W czerwcu wieża widokowa jest otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 19.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia. Zachęcamy do odwiedzania krypt pod kościołem, gdzie jest wystawa poświęcona bł. Honoratowi.
 8. W najbliższy czwartek 8-go czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. w kaplicach. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Zachęcamy do udekorowania swoich domów. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny ministrantów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym. Liczymy na obecność dzieci i dorosłych. 
 9. W dniach 10-12 czerwca odbędzie się Triduum przed Uroczystością św. Antoniego.  W sobotę 18.00 - Msza św. - z kazaniem o życiu św. Antoniego i różaniec ze św. Antonim. W niedzielę Msza św. - z kazaniem o cudach św. Antoniego i koronka do św. Antoniego.  W poniedziałek - Msza św. - z kazaniem o świętości Antoniego i nabożeństwo Transitus (przejście Antoniego do nieba). Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 10. We wtorek 13-go czerwca odpust ku czci św. Antoniego.  O godz. 9:00 Msza św. w intencji mieszkańców Orchówka. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci i młodzieży. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego.  O godz. 11:30 – suma odpustowa. Na Mszy św. poświęcenie lilii i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji zapraszamy Strażaków i Orchowianki, Żywy Różaniec, Ministrantów, Młodzież i wszystkich, którzy pomogą uformować procesję. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców Włodawy, po niej koncert zespołu wokalno - instrumentalnego "Con Passione"  i  o 20.00 – Festyn ze św. Antonim - kuchnia regionalna i możliwość zakupienia obrazów św. Antoniego, kawy klasztornej i dewocjonaliów. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej oraz i facebookowej.
 11. 13-go czerwca, chcemy erygować Bractwo św. Antoniego z Padwy. Na stolikach z prasą są wyłożone deklaracje dotyczące wstąpienia do Bractwa św. Antoniego. Spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 12. Parafia w Orchówku organizuje tygodniowe półkolonie letnie dla dzieci z tutejszej parafii, w wieku 6 - 12 lat, w dniach od 3 do 7 lipca. Półkolonie będą prowadzone przez doświadczoną kadrę pedagogiczną, nasze parafianki. W trakcie półkolonii zaplanowano liczne atrakcje i codzienne wycieczki. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii do 15 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach.                                                                                                       
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Kot, Bartoszewskich i Niedźwieckich. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Niedźwieckich, Grajczyków i Poźniak z ul. Dąbrowskiego.
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapłać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia.
 15. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, młodzież i dzieci, wołając: Pod Twoją obronę…