4 luty 2024 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest adoracyjną. Adoracja po Mszy św. o godz. 9:00. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę są przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.
 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii półkolonie zimowe. Wzięło w nich udział 28 dzieci. Dziękujemy naszym Paniom: Izabeli Zacharskiej, Celinie Byczik, Katarzynie Kotlarek, Joannie Krzowskiej, Annie Stupnickiej, Jolancie Demianiuk, Krystynie Filipek za trud poprowadzenia,     a także br. Władysławowi, który pomagał przy feriach.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła w dniach 14-22.05.2024 r. Odwiedzimy Stambuł, Ankarę, Kapadocję, Efez, Pergamon i inne miejsca. Koszt 760 Euro + 2200 zł. Program pielgrzymki jest na stolikach z prasą. Zapisy i informacje u o. Proboszcza do 15 lutego.
 4. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Wołczyny. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 6-go lutego, z intencjami wypisanymi na kartkach. Pomocą w przyjęciu obrazu jest modlitewnik do św. Antoniego. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.  
 5. Jutro w liturgii wspominamy św. Agatę. Po Mszy św. będziemy święcić sól i chleb, które będą nas chronić od pożarów i innych nieszczęść.                                                                                                        
 6. W niedzielę 11-go lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie chorych na Msze św. o godz. 11.30, podczas której udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych.
 7. Decyzją Ks. Bp Kazimierza Gurdy w naszej diecezji został wprowadzony 3 letni cykl przygotowań do I Komunii Św. Z tej racji w naszej parafii odbędą się konferencje dla rodziców i dzieci z klas I i II. Najbliższa konferencja w niedzielę 25 lutego o godz. 12.30.
 8. W następną niedzielę po Mszy św., odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji rodzin zakończone indywidualnym błogosławieństwem.
 9. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową. W sobotę o godz. 17.00.
 10. Na stolikach została wyłożona prasa katolicka w tym Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania.
 11. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Filipczuk, Głowackich, Prokurat. W tym tygodniu składają się rodziny: Mróz, Mazuryk, Bytof z ul. Sikorskiego.
 12. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na potrzeby FUNDUSZU REMONTOWO BUDOWLANEGO oraz sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, którzy wspierają nas darem serca życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia.
 13. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, naszych Dobrodziejów, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…