4 października 2020 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca - adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o godz. 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. o godz. 11.30, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru, za które serdecznie dziękujemy.
 2. Dziś także uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże głosi ks. Dariusz Parafiniuk. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo Transitus, pamiątka śmierci św. Franciszka. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiejszej niedzieli również w po Mszy św. o godz. 11.30 kolejne spotkanie modlitewne ze w ramach 33-dniowego przygotowania do Aktu Ofiarowania się Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Dzięki Waszej hojności drodzy Parafianie i Sympatycy naszego sanktuarium, mogliśmy zakupić i zamontować nowe głośniki na zewnątrz kościoła. Na chórze organowym została wykonana część prac w związku z podłogą: zostały zakupione materiały i ułożony parkiet koszt 12 tyś. zł,  kolejna część cyklinowanie i lakierowanie zostanie wykonane po 11 października. Obecnie na naszym cmentarzu parafialnym prace w związane ze zrobieniem nowych alejek mają się ku końcowi. Bóg zapłać za modlitwę i wszelkie ofiary materialne.
 5. W obliczu pandemii koronawirusa i wzrostu zakażeń, przypominamy o konieczności noszenia maseczek ochronnych lub zachowania dystansu w miejscu przestrzeni publicznej jakim jest kościół. Prosimy o respektowanie tego rozporządzenia w trosce o dobro bliźnich i ich zdrowie.
 6. W środę 7-go października, obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 7. W następną niedzielę tj. 11-go października będziemy przeżywali Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus!”. Słowo Boże wygłosi ks. Daniel Stryczuk z Katolickiego Radia Podlasie. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na rozgłośnie katolicką. Zaś po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. Przypominamy, że trwa miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę, codziennie o godz. 17:30. Szczególnie liczymy na obecność dzieci, młodzieży i ministrantów.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, w salce pod klasztorem, spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Obecność obowiązkowa.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinie Bartoszewskich z ul. Dąbrowskiego. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 10-go października na godz. 8.00 następujące rodziny: Bartoszewskich, 2 Rodziny Niedźwieckich z ul. Dąbrowskiego.
 11. Składamy wyrazy wdzięczności za wasze ofiary na rzecz funduszu remontowo-budowlanego naszego kościoła i klasztoru. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MBP oraz dobrego tygodnia.