4 września 2022 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o godz. 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru.
 2. Składamy podziękowania Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza bł. Honorata, które składacie w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne. Do całości kwoty brakuje 7,5 tys. zł. Modlitwą ogarniamy naszych Darczyńców.
 3. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w naszym sanktuarium kolejny etap prac przy prospekcie organowym, zostanie podjęty po 8 września br.                                                                                                                            
 4. Informujemy, że w dniach 5-7 września (pn-śr.) będzie Triduum przygotowujące nas do zawierzenia naszej parafii MBP. Zapraszamy na różaniec o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00. Pierwszy dzień będzie poświęcony modlitwie różańcowej, podczas Mszy św. poświęcimy różańce, które zostaną rozłożone na ławkach. We wtorek, będziemy rozważać na temat Słowa Bożego, będzie można wziąć tzw. Ewangelię na każdy dzień.  W środę, będziemy rozważać, co to znaczy być różą Maryi. Będzie można nabyć różę, którą poświęcimy i przyniesiemy 8 września, jako znak oddania Maryi.  Triduum i poprowadzi ks. Marek Kot. Program triduum jest na stronie internetowej i facebookowej.
 5. 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, uroczystość zawierzenia naszej parafii MBP.  O 17.30 nabożeństwo do MBP, o 18.00 Mszę św. odprawi ks. Marek Kot. Zapraszamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu parafialnym.                         
 6. 9-go września 2022 r. rozpocznie się peregrynacja obrazu MBP. W pierwszej kolejności obraz powędruje do rodzin z ul. Garbarskiej. Rocznie rodzina Pisiewicz. Następnie obraz przejmą sąsiedzi. Program peregrynacji jest następujący: rodzina przyjmująca obraz MBP danego dnia przychodzi na Mszę św. o godz. 18.00, jeśli to możliwe korzysta z sakramentu pokuty oraz przyjmuje Komunię Św. W domu przygotowuje uroczyste miejsce na obraz, biały obrus i świece, następnie rodzina gromadzi się na modlitwie przed obrazem MBP, korzystając z modlitewnika. Ważne, aby rodzina zrobiła sobie rachunek sumienia ze swego życia rodzinnego, biorąc pod uwagę wzajemne relacje między małżonkami i ich dziećmi oraz z dziatkami czy też z innymi osobami żyjącymi. Rachunek sumienia ma objąć życie religijne rodziny, życie sakramentalne małżonków, dzieci, uczestnictwo we Mszy świętej niedzielnej, modlitwę codzienną, wychowanie religijne dzieci i uczestnictwo dzieci w katechezie itp. Po refleksji rodzinnej i osobistej rodzina wypisuje na przygotowanej kartce tzw. DAR SERCA DLA MBP, jako anonim złożony w kopercie, przynosi do kościoła i składa pod ołtarzem do specjalnego koszyka. Również będzie tzw. pamiątkowa księga peregrynacji, gdzie rodzina po przyjęciu obrazu wpisuje się, że przyjęła Maryję pod swój dach. Następnego dnia obraz przechodzi do kolejnej rodziny z sąsiedztwa, po uczestnictwie we Mszy św. o godz. 18.00 w otoczeniu sąsiadów i z towarzyszącym śpiewem. Powyższy program peregrynacji obrazu MBP będzie wyłożony na stolikach z prasą i kartki: DAR SERCA DLA MBP.  
 7. Zapraszamy chłopców po I Komunii Św. do grona kandydatów na ministrantów.
  Zgłoszenia przyjmuje br. Władysław.  Informacje o zbiórkach na spotkaniu 10-go września o godz. 10.00 w sali pod klasztorem.
 8. W następną niedzielę 11-go września po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy naszych Parafian i Gości na koncert scholii parafialnej pod przewodnictwem Pani M. Grytczuk. Zachęcamy do pozostania i posłuchania przygotowanego repertuaru.
 9. Młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 11-go września (niedziela) po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele. Obecność kandydatów i rodziców obowiązkowa.
 10. Rodziców, mających dzieci w klasie trzeciej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św., a uczących się poza terem naszej parafii, prosimy o zgłaszanie ich do Pani Małgorzaty Sakowicz, gdyż przygotowanie do sakramentu Eucharystii ma miejsce w parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 września o godz. 10.30, w salce pod klasztorem.
 11. Pragniemy poinformować naszych Parafian i Gości, że od miesiąca września, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie Msza św. dla dzieci. Pierwsza będzie 18 września br. o godz. 11.30. Zapraszamy rodziców i dzieci na tę Eucharystię.
 12. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30.
 13. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinie: Chorszczaruk, Chomiuk i Rysio z ul. Strażackiej. W tym tygodniu na sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Bereściuk, Bereściuk i Gotowiec z ul. Strażackiej 8, 8A, 9.
 14. Informujemy, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. W miesiącu wrześniu obraz Matki Bożej będzie odsłonięty w soboty i niedziele, również wieża widokowa będzie otwarta tylko w weekendy od 7.00 do 19.00. Zapraszamy na modlitwę i zwiedzanie.
 15. Dziękując za wszystkie modlitwy i ofiary oraz dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom, Sympatykom, życzymy błogosławieństwa Bożego dobrego tygodnia.