5 czerwca 2022 roku

 1. Dziś w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. W tym dniu chcemy prosić o dary Ducha Św. dla pasterzy i wiernych z naszej parafii.
 2. Dziś przeżywamy Niedzielę Adoracyjną. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych w ramach DNIA SKUPIENIA. Następnie tradycyjnie już adoracja eucharystyczna i rozważanie maryjne. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona jest na fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 3. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji siedleckiej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 4. Jutro, 6-go czerwca w liturgii Kościoła obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 i 18:00.                                                                                                     
 5. W naszym kościele trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 7-go czerwca kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo i wyczytywanie intencji, a o 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.
 6. Informujemy naszych Parafian i Gości, że przy ołtarzu bł. Honorata są prowadzone prace renowacyjne. Obecnie jest oczyszczany, konserwowany i przygotowywany do malowania. Ofiary na rzecz remontu można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem bankowym na konto parafialne, za które serdecznie dziękujemy.                                                                 
 7. W naszym sanktuarium codziennie modlimy się różańcu o godz. 17.00. Zapraszamy Parafian i Gości do wspólnej modlitwy.                  
 8. Trwa miesiąc czerwiec w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo o godz. 17:30 do naszego sanktuarium. 
 9. W poniedziałek 13-go czerwca odpust ku czci św. Antoniego z Padwy.  O godz. 9:00 Msza św. w intencji mieszkańców Orchówka. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci i młodzieży. O godz. 11:30 – suma odpustowa. Na Mszy św. poświęcenie kwiatów lilii i procesja eucharystyczna, zaś po niej błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Mirosław Krupski. Do udziału w procesji zapraszamy Strażaków i Orchowianki, Żywy Różaniec, Ministrantów, Młodzież i wszystkich, którzy pomogą uformować procesję. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców Włodawy, błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego. W tym dniu zostanie zorganizowany kiermasz ciast, będzie można nabyć dewocjonalia związane ze św. Antonim oraz kawę kapucyńską, jako cegiełkę na remont ołtarza bł. Honorata. 
 10. Przypominamy, że przyszła niedziela, to niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
 11. Informujemy, że w czerwcu wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00. Obraz Matki Bożej będzie odsłonięty od godz. 7.00 do 18.00. Zapraszamy na wieże widokową jak i do modlitwy przed wizerunkiem naszej Matki Pocieszenia.  
 12.  Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła rodzinom: Polak, Marcinek i Jurek z ul. Nadbużańskiej. W tym tygodniu na sprzątanie naszego kościoła składają się następujące rodziny: Kapluk, Kratiuk (Seniorzy), Kratiuk z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary wyrażamy naszą wdzięczność.
 13. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i ofiarność. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki naszej Matki Pocieszenia i obfitości darów Ducha Świętego.
 14. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…