5 grudnia 2021 roku

​​​​​​

 1. Dzisiejsza niedziela jest adoracyjną. Dziś także dzień skupienia dla narzeczonych. O 10:30 w sali pod klasztorem konferencja, potem medytacja i Msza św. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli, to tradycyjnie nasz dar serca na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.                                                                                  
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Łukasz Michaluk. Dziś Msze z naukami w Orchówku jak w każdą niedzielę. W Sobiborze Wsi o godz. 14:30, a w Sobiborze Stacji o 16:00. W poniedziałek i wtorek w Orchówku Msze z nauką o godz. 9:00 i 18:00. Godzinki o 8:30. W dwa dni rekolekcyjne nie będzie Mszy o godz. 7:00. W kaplicach: w Sobiborze Stacji Msza o godz. 15:30, a w Sobiborze Wsi o godz. 16:40. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty w czasie rekolekcji. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni adwentu.                                  
 3. Dziś obchodzimy dzień jedności z Kościołem na Wschodzie tzw. niedzielę AD GENTES. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla katolików żyjących na Wschodzie.
 4. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków i kalendarzy po domach naszych parafian. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Tych do których nie dotarliśmy, lub których nie było w domu zapraszamy po opłatki i kalendarze do zakrystii, lub kancelarii parafialnej. Dziś są wyłożone na ołtarzu bł. Honorata w kopertach.
 5. W trosce o dobre przeżycie adwentu zapraszamy na czuwanie z Maryją – naszą Patronką. Codziennie - z wyjątkiem dni rekolekcyjnych - o godzinie 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP., a o godz. 7:00 Msza św. zwana „Roratnią”.
 6. Można jeszcze nabyć świece CARITAS na stół wigilijny, które są wyłożone przy ołtarzu bł. Honorata. Cena w zależności od wielkości świecy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 7. We środę 8-go grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.  o godz. 9.00 i 18:00. O godz. 12:00 do 13.00 zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI.
 8. Z racji na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która wypada w środę, Msza św. roratnia z kazaniem dla dzieci zostanie odprawiona w piątek 10-go grudnia o godz. 18.00.
 9. W sobotę 11-go grudnia o godz. 14.00 zapraszamy do naszego sanktuarium na procesję z obrazem Matki Bożej Pocieszenia szlakiem nadbużańskim podczas której będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, prosząc o pokój na granicy i wszelkie potrzebne łaski.  
 10. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych (młodzież i dorosłych) do śpiewania w scholi przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 10-go grudnia o godz. 18.50 w salce pod klasztorem.               
 11. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Kratiuk, Połynkin i Chomiuk z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Straczuk, Fedoruk i Mazurek z ul. Dąbrowskiego. Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność.                                                                                                         
 12. Wielkie Bóg zapłać mówimy Wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą, przekazywanymi ofiarami, życzliwością i wszelką pomocą. Niech Bóg hojnie Was wynagrodzi za okazane dobro. My ze swej strony obiecujemy modlitwę w Waszej intencji.
 13. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, nasze rekolekcje, rodziny, dzieci, młodzież, naszych Dobrodziejów, czas oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie...