5 kwietnia 2020 roku - Niedziela Męki Pańskiej

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień przygotowujący nas bezpośrednio do przeżycia Triduum Paschalnego. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.00, 10.15 (dodatkowa, intencje będą odprawiane z Sobiboru Wsi i Stacji), 11.30 i 18.00 razem z wiernymi. 

Przypominamy, że w kościele podczas Mszy św. może uczestniczyć max 5 osób (nie licząc kapłanów i usługujących). Pierwszeństwo wejścia mają wierni, którzy zamówili intencje Mszy św. na ten dzień i godzinę. 


2. Od Wielkiego Poniedziałku 6-go kwietnia do 8-go kwietnia (środa), zapraszamy do naszego kościoła sanktuaryjnego na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 - Koronką do Bożego Miłosierdzia i potrwa do godz. 18.00. W trakcie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. 

Ponadto, co pół godziny, będzie udzielana Komunia Św., czyli 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30. Przypominamy, że w kościele podczas adoracji może uczestniczyć max 5 osób. Prosimy o dostosowanie się do zarządzeń Biskupa Siedleckiego.  


3. W naszej Parafii, od poniedziałku do środy, celebracja Mszy św. w dni powszednie odbywa się o godz. 7.00 i 18.00. W związku z pandemią koronawirusa i zaleceniem Biskupa Siedleckiego w Mszy św. może uczestniczyć max 5 osób (nie licząc kapłanów i usługujących). Pierwszeństwo uczestnictwa w Mszy św. mają wierni, którzy zamówili intencję. 

Będzie można uczestniczyć w Mszy św. o godz. 18.00, jak również jest możliwość oglądania transmisji przez internet (link podamy przed Mszą św., będzie umieszczony na naszej stronie i profilu FB). Spowiedź w naszym kościele parafialnym podczas porannej i wieczornej Mszy św. 


4. Chorych, którzy chcieliby przed Świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej nawiedzimy w środę 8-go kwietnia w godz. od 8:00. Chętne osoby prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie.


5. Zachęcamy naszych Parafian i Sympatyków naszego sanktuarium do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić w zakrystii lub wrzucić do skarbonki wewnątrz kościoła, a także przelewem bankowym wpłacając na konto parafialne. Pragniemy już dziś podziękować serdecznie wszystkim za okazane dobro.


6. Program Świętego Triduum Paschalnego:

 

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele parafialnym Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. W liturgii może uczestniczyć max 5 osób nie licząc kapłanów i usługujących. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00. Spowiedź po wieczornej liturgii od godz. 21:00 do 22:00.

 

WIELKI PIĄTEK – pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Ofiary składane przez wiernych są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W liturgii może uczestniczyć max 5 osób nie licząc kapłanów i usługujących. Spowiedź po wieczornej liturgii od godz. 21:00 do 22:00. 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lżejsze oraz wstrzemięźliwość od mięsa. Z racji na wyjątkową sytuację pandemii koronawirusa adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 24.00. W tym dniu również rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego. 


WIELKA SOBOTA – Z racji na wyjątkową sytuację i zarządzenie Biskupa Siedleckiego, nie odbędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Obrzędu błogosławieństwa pokarmów w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dokonuje ojciec lub matka. Obrzęd ten znajduje się na stronie internetowej Kurii Siedleckiej oraz wyłożony jest na stolikach z prasą. 

W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 20.00. Spowiedź w tym dniu od godz. 9.00 do 12.00. 

Liturgia wielkosobotnia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00. Na liturgię przynosimy świece i gromadzimy się tym razem wewnątrz kościoła. W liturgii może uczestniczyć max 5 osób nie licząc kapłanów i usługujących. W te trzy dni Triduum Paschalnego, kościół będzie otwierany o godz. 7:00.

 

7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Procesja i Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00. Zapraszamy do udziału i w procesji i Mszy św. 

Pozostałe informacje dotyczące Niedzieli Wielkanocnej będziemy podawali na bieżąco z racji na wyjątkową sytuację w naszym kraju. 

 

8. W związku z apelem Biskupa Siedleckiego do kapłanów i wiernych o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji zahamowania epidemii koronawirusa, zachęcamy naszych Parafian, aby w swoich domach podjęli tę modlitewną inicjatywę, łącząc się ze swoimi duszpasterzami na modlitwie różańcowej. 

 

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła br. Henrykowi. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w środę 8-go kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00 rodziny: Łopąg, Kot i Sztroman z ul. o. Tomasza.


10. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za modlitwę i wsparcie finansowe naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki MBP oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

 

11. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy cały świat, szczególnie naszą Ojczyznę, prosząc o łaskę zakończenia epidemii koronawirusa, polecajmy wszystkich chorych i zarażonych, personel medyczny oraz całą naszą parafię i nas samych, wołając: Pod Twoją obronę....