5 marca 2023 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna, a także dzień skupienia dla narzeczonych. Po Mszy św. o 9:00 adoracja eucharystyczna i różaniec. Narzeczonych zapraszamy na 10:30 do sali pod klasztorem. Zaś po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowy kościoła i klasztoru.  
 2. Dzisiejsza niedziela, jest poświęcona pomocy Kościołowi w świecie AD GENTES, jak również dniem solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. będziemy zbierać ofiary na powyższy cel.
 3. W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie osób chętnych do czytania Słowa Bożego podczas Eucharystii. W celu zapewnienia porządku, co do czytających, na ołtarzu św. Antoniego został wyłożony kalendarz z datą i godziną Mszy św. Prosimy o zapisywanie się, podanie imienia i nazwiska wówczas będzie wiadomo o zajętych terminach. Wpisujemy się do czytania w niedzielę, jak i dzień powszedni. Zapraszamy do zaangażowania w liturgię Słowa Bożego.
 4. Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza głównego MBP i Aniołów na chórze kościelnym, które już wpłynęły. Koszt prac wynosi ponad pół miliona złotych. Ofiary można składać na konto parafialne, w zakrystii czy kancelarii parafialnej.
 5. W następną niedzielę, 12-go marca po Mszy św. o godz. 11.30 w Orchówku, odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Prosimy o przybycie i modlitwę w tej intencji.  
 6. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. W Wielkim Poście w piątek i niedzielę modlimy się o godz. 16.30. Różaniec z rozważaniami w wyznaczone dni prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.
 7. Nabożeństwa wielkopostne: „Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 17:15 i 19:00. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w obowiązkowo wieczornej Drodze Krzyżowej. W niedziele „Godzinki o Męce Pańskiej” o godz. 8:30 i „Gorzkie Żale” o godz. 17:15.
 8. W naszej Parafii organizujemy drogę krzyżową ulicami Orchówka, która odbędzie się 31-go marca. Przejdziemy ulicami: Szkolną, Leśną, Dąbrowskiego i Nadbużańską. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.00.
 9. W związku z trwającą wojną na Ukrainie, widzimy potrzebę dostarczania tam świec, gdyż wiele elektrowni zostało zniszczonych. W naszych domach są świece, które nie są wypalone do końca, a są niepotrzebne. Jako Caritas organizujemy w całej diecezji zbiórkę niepotrzebnych świec z naszych domów, która potrwa do przyszłej niedzieli. Prosimy o przynoszenie świec na furtę, czy do kancelarii parafialnej.
 10. W środę 8 marca – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy naszym Parafiankom, Dobrodziejkom i Sympatyczkom naszego sanktuarium, Bożego błogosławieństwa, opieki MBP, wiele radości oraz pogody ducha i wszelkiego dobra.
 11. Przypominamy o rozpoczęciu parafialnego konkursu literacko – plastycznego dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na stronie internetowej i facebookowej oraz u p. M. Sakowicz.
 12. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła rodzinie: Dejniczuk, Oleś, Gryciak z ul. Szkolnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Hładoniuk, Dzrzewiczuk z ul. Szkolnej.
 13. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom, Dobrodziejom, czcicielom M. B. P. dziękujemy za ofiary, życzliwość i wsparcie. Na czas wielkopostnych zmagań niech Pan Wam hojnie błogosławi, a Maryja ma w swojej opiece.
 14. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy czas peregrynacji obrazu, naszą parafię, czas Wielkiego Postu, naszych Ofiarodawców, rodziny, dzieci i młodzież oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…