5 września 2021 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Konferencja o godz. 10:30 w sali pod klasztorem, następnie adoracja i Msza św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z tej niedzieli to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru.
 2. Składamy podziękowania Gościom i Parafianom za ofiary na remont ołtarza św. Antoniego, Udało się zebrać kwotę 31 tys. zł. Modlitwą ogarniamy naszych Darczyńców.
 3. Informujemy naszych Parafian, że w naszym sanktuarium umalowaliśmy wnękę, gdzie stał ołtarz św. Antoniego, zakonserwowaliśmy i pomalowaliśmy drzwi frontowe kościoła, do 2giej zakrystii i na wieże widokową. Koszt prac 4300 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. We wtorek 8-go września obchodzimy święto Narodzenia NMP. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7:00 i 18:00. W tym dniu 4 naszych Braci Nowicjuszy złoży swoją pierwsza profesję zakonną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych Braci.
 5. 8-go września br., w święto Narodzenia NMP, uroczystość 90-lecia powrotu obrazu MBP do naszego sanktuarium. Będzie przejazd do Włodawy busem – przystanek pod kościołem godz. 16.00, powrót busem po Mszy św. spod kościoła do Włodawy. O 16.30 nabożeństwo maryjne u OO. Paulinów, o 17.00 odbędzie procesja z obrazem MBP z Włodawy do Sanktuarium. Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00 odprawi ks. bp Grzegorz Suchodolski. Pomimo stanu wyjątkowego uroczystości odbędą się. Zapraszamy do udziału w jubileuszu.                          
 6. Zapraszamy chłopców po I Komunii Św. do grona kandydatów na ministrantów.
  Zgłoszenia przyjmuje o. Grzegorz Gutek, który jest opiekunem LSO. Informacje o zbiórkach na spotkaniu 11-go września 2021 r. o godz. 10.00 w sali pod klasztorem.
 7. Młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii w dniach 5-11 września br. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 września w niedzielę. Obecność kandydatów i rodziców obowiązkowa.
 8. Rodziców, mających dzieci w klasie trzeciej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św., a uczących się poza terem naszej parafii, prosimy o zgłaszanie ich do Pani Małgorzaty Sakowicz, gdyż przygotowanie do sakramentu Eucharystii ma miejsce w parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 września o godz. 10.30, na które zapraszamy.
 9. Pragniemy poinformować naszych Parafian i Gości, że od miesiąca września, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie Msza św. dla dzieci. Pierwsza będzie 19 września 2021 r. o godz. 11.30. Zapraszamy rodziców i dzieci na tę Eucharystię.
 10. Informujemy, że nasze sanktuarium jest otwarte codziennie od 6:30 do 19:00. W miesiącu wrześniu obraz Matki Bożej będzie odsłonięty w soboty i niedziele, również wieża widokowa będzie otwarta tylko w weekendy od 7.00 do 19.00. Zapraszamy na modlitwę i zwiedzanie.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na sanktuarium rodzinom: Oleś, Dąbrowskich z ul. O. Tomasza. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 11-go września na godz. 8.00 następujące rodziny: Grytczuk, Garach i Głogowskich z ul. O. Tomasza 6, 11 i 12.
 12. Dziękując za wszystkie modlitwy i ofiary oraz dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom i Sympatykom i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrego tygodnia.                                                                                               
 13. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, Jubileusz powrotu obrazu MBP, 33-dniowe rekolekcje, naszych Dobrodziejów, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…