6 sierpnia 2023 roku

 1. Witamy serdecznie w naszym sanktuarium wszystkich Gości. Zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę, wieżę widokową i do krypt, które są otwarte od 7:00 do 19:00.
 2. Dzisiejsza niedziela to adoracyjna. Nie będzie dnia skupienia dla narzeczonych. O 11:00 medytacja maryjna, zaś po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godz.  17.30. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 3. Dziś odbywa się „Jarmark Kapucyński” połączony z jubileuszem 76-lecia obecności Kapucynów w Orchówku. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosi do nas o. Szymon Janowski. Po Mszy zapraszamy na kawę z kapucynem, stoisko kapucyńskie, kącik misyjny. Również są gry i zabawy przewidziane dla dzieci w kąciku przyrodniczym.
 4. W sanktuarium trwa renowacja głównego ołtarza MBP i Aniołów, a także organów na chórze kościelnym. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Gościom i Parafianom za ofiary na powyższy cel.
 5. Przy naszym kościele powstał kiosk parafialny. Można w nim nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.     
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W tradycji polskiej to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia wyzwania w postaci abstynencji od alkoholu.
 7. Zapraszamy do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Do 14-go sierpnia włącznie o godz. 20.30 odprawiamy czuwanie modlitewne połączone z apelem jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu obchodzimy: 8-go sierpnia Święto, św. Dominika. We środę  Święto św. Teresy od krzyża, Patronki Europy. W czwartek Święto św. Wawrzyńca, a w piątek Święto św. Klary. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 9. W sobotę 12-go sierpnia, zapraszamy na Wielką Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17.00 różaniec, o 17:30 nabożeństwo, o 18:00 Msza św. Prośby do Matki Bożej można składać w zakrystii, lub do skrzynki z intencjami bądź przez naszą stronę internetową.
 10. Informujemy, że 15-go sierpnia w Uroczystość WNMP, tradycyjnie jak co roku, o godz. 8:00 wyruszymy z pielgrzymką pieszą na odpust do Sobiboru Stacji, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Marek Kot. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Sobiborze Wsi. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 11. W tym roku przypada 100-ta rocznica ponownego poświecenia naszego kościoła parafialnego. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się przez Triduum, wspominając swój własny chrzest, bierzmowanie i eucharystię. Zaś 8-go września 2023 r. o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Szczegółowe informacje zostaną podane podczas ogłoszeń.
 12. Zapraszamy do sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30. w sobotę zaś o 17.00, a także w soboty lipca i sierpnia, na Mszę św. o 7.00 z oprawą muzyczną i kazaniem.
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Misior, Koziej i Wołos. W tym tygodniu składają się rodziny: Józefczuk, Zientek i Baran z ul. Dąbrowskiego.
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia oraz wypoczynku.
 15. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: - Agata Bogucka, panna par. pw. Św. Stanisława B.M. w Czyżewie i Arkadiusz Mielniczuk,  par. tutejsza. Zapowiedź I. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.                                                                                                 
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszych Gości, Dobrodziejów, Kapucynów Prowincji Warszawskiej, naszą parafię, wołając: Pod Twoją obronę…