7 czerwca 2020 roku

  1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii wielkanocnej o którym przypomina trzecie przykazanie kościelne. W dniu dzisiejszymi zbiórka ofiar do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji siedleckiej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  2. Dzisiaj również Niedziela Adoracyjna. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych w ramach DNIA SKUPIENIA. Następnie  tradycyjnie już adoracja eucharystyczna i rozważanie maryjne. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W naszym sanktuarium 9-go czerwca ostatni wtorek Wielkiej Nowenny do św. Antoniego. O godz. 17:30 nabożeństwo, o godz. 18:00 Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W najbliższy czwartek 11-go czerwca przypada Uroczystość Boże Ciała. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. w kaplicach. W świetle rozporządzenia Biskupa Siedleckiego nie obowiązuje limit osób, ale uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa (maseczki), z wyjątkiem osób sprawujących kult religijny. Dlatego też, po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, które przygotowujemy jak co roku. Zachęcamy do udekorowania swoich domów. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, a w sposób szczególny ministrantów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym. Liczymy na obecność dzieci i dorosłych, także podczas całej oktawy.
  5. W sobotę 13 czerwca br. zapraszamy wszystkich wiernych na odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Tego dnia Msze Święte w Orchówku tak jak w niedzielę. O godz. 9:00 Msza św. w intencji mieszkańców Orchówka, o godz. 11:30 – uroczysta suma odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu, w intencji wszystkich czcicieli św. Antoniego. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Łukasz Michaluk. Po sumie procesja Eucharystyczna, zapraszamy do udziału Parafian i Gości, Strażaków i Orchowianki, Żywy Różaniec, Ministrantów, Młodzież i Wszystkich, którzy pomogą uformować procesję, o godz. 18:00 Msza Święta w intencji mieszkańców Włodawy.
  6. Trawa miesiąc czerwiec, miesiąc nabożeństw, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo o godz. 17:30 do naszego sanktuarium. 
  7. W komunikacie Biskup Siedlecki wskazał, że przepisy pozwalają na przywrócenie w parafiach spotkań formacyjno-duszpasterskich wspólnot, ruchów, stowarzyszeń i grup modlitewnych, a także organizowania katechez chrzcielnych i przedmałżeńskich. W związku z tym zapraszamy grupy i ruchy z naszej parafii do podjęcia na nowo spotkań formacyjnych. 
  8. Bardzo dziękujemy za posprzątanie sanktuarium i ofiarę na kościół rodzinom: Korneluk, Szolle i Kosidło z ul. Nadbużańskiej. Na kolejne sprzątanie naszego kościoła zapraszamy w piątek 12-go czerwca po Mszy św. na o godz. 18:00 rodziny: Czelej i dwie Rodziny Paciuk z ul. Nadbużańskiej.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego sanktuarium i klasztoru. Składamy serdeczne Bóg zapałać za okazane dobro wyrażając naszą wdzięczność codzienną modlitwą za ofiarodawców. Wszystkim, zarówno Gościom jak i Parafianom życzymy wielu łask Bożych, opieki MBP i dobrego tygodnia.