7 listopada 2021 roku

 1. Dziś Niedziela Adoracyjna. O godz. 10:30 konferencja dla narzeczonych. O godz. 11.00 adoracja eucharystyczna, a o 11.30 Msza św. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli zasili fundusz remontowy kościoła i klasztoru.
 2. Prace renowacyjne ołtarza św. Antoniego zbliżają się ku końcowi. W połowie listopada ołtarz będzie przywieziony i zamontowany na swoim  miejscu. Obraz w ołtarzu zostanie umieszczony oryginalny, ten do którego modlili się nasi pradziadowie. Zamontowana zostanie również zasuwa. Obecnie brakuje jeszcze 2 tys. zł do kwoty, która pokryje koszt ołtarza i zamontowania zasuwy odsłaniającej obraz. Ofiary można składać w zakrystii lub do skarbonek, a także na konto parafialne, za które dziękujemy.
 3. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne: w środę św. Leona Wielkiego, papieża, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę św. Benedykta i Towarzyszy. Zapraszamy na Eucharystię na godz. 7.00 i 18.00.
 4. W czwartek 11-go listopada przypada Święto Niepodległości. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Msze św. zostaną odprawione także w kaplicach. Jest to szczególny dzień pamięci i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy również, aby w tym dniu wywiesić flagę narodową.
 5. W sobotę 13-go listopada o godz. 12.00, odbędzie się w kaplicy Sobibór Wieś, zbiórka ministrantów, którą poprowadzi o. Grzegorz, opiekun LSO. Zapraszamy naszych ministrantów na spotkanie.
 6. W niedzielę, 14-go października wznawiamy modlitwę za rodziny z naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 9.00, nabożeństwo zakończone indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem.  
 7. W następną niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę ewangelizacyjną, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30. Udział w katechezie jest dla chętnych.                                       
 8. Następna niedziela jest dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem. Również będzie przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji będą zbierane na tacę ofiary na potrzeby Siedleckiej Caritas.
 9. Informujemy, że od 1-go listopada rozpoczęliśmy w naszym sanktuarium modlitwę wypominkową za zmarłych. Zapraszamy o godz. 17:30 na wspólny różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych  , a o 18:00 na Mszę św. Na ławkach są jeszcze kartki, które czytelnie wypełnione można złożyć w zakrystii lub na tace.
 10. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad, za nawiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Warunkiem jest: modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia Św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, wyznanie wiary i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 11. Informujemy, że jest już nowa księga intencji mszalnych na 2022 rok. Zapraszamy naszych Parafian i Gości do zapisywania intencji i rezerwacji Mszy św., także gregoriańskich.
 12. W tym tygodniu na kwiaty, środki czystości i sprzątanie kościoła składają się następujące rodziny: Biernackich, Poźniak, Dorosz z ul. Dąbrowskiego. Za ofiary, okazaną dobroć i życzliwość już teraz wyrażamy naszą wdzięczność.
 13. Czcicielom Matki Bożej Pocieszenia, a więc Parafianom i Gościom dziękujemy za życzliwość, ofiary na potrzeby kościoła i klasztoru. Wszystkim życzymy Bożej łaski i obfitości Darów Ducha Świętego.
 14. W tym tygodniu do domu Ojca odeszli śp. Halina Horszczaruk i Jan Karaczewski. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 15. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, rodziny, dzieci, młodzież, naszych Dobrodziejów, oraz nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…