7 maja 2023 roku

 1. Dziś I niedziela miesiąca - adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Początek skupienia o 10:30 w sali pod klasztorem. O 11:00 podczas adoracji medytacja maryjna. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca dzisiejsza to wsparcie Funduszu Remontowego kościoła i klasztoru.
 2. Z racji na miesiąc maj, zachęcamy wszystkich codziennie na różaniec o godz. 17.00 oraz nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Zachęcamy również, aby pozostać na Eucharystii.
 3. Dziękujemy za Ofiary na ołtarz MBP i Anioły, Parafianom i Gościom, którzy troszczą się o piękno naszego sanktuarium. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem na konto parafialne.
 4. W poniedziałek 8-go maja obchodzimy w Kościele uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Trwa Wielka Nowenna do św. Antoniego. We wtorek 9-go maja kolejne spotkanie: o godz. 17:30 nabożeństwo, o godz. 18:00 Msza św. Intencje można składać na ołtarzu św. Patrona lub w zakrystii i przez naszą stronę internetową. Ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 6. Informujemy naszych Parafian i Gości, że 13-go czerwca, chcemy erygować Bractwo św. Antoniego z Padwy. Na stolikach z prasą są wyłożone deklaracje dotyczące wstąpienia do Bractwa św. Antoniego, które będzie miało miejsce 13 czerwca 2023 r. na Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. W tym roku po raz pierwszy w dniach 10-12 czerwca br. organizujemy tzw. Triduum przed uroczystością św. Antoniego, w celu owocnego przygotowania do odpustu, które poprowadzi o. Zdzisław Dzido z Niepokalanowa.    
 8. W sobotę 13-go maja wspominamy NMP Fatimską. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji wynagradzającej, który poprowadzi WDNM, nabożeństwo majowe, Msza św. i litania do św. Pastuszków z Fatimy, po Mszy św. ucałowanie ich relikwii.
 9. Informujemy naszych Parafian i Gości, że odwołujemy naszą pielgrzymkę parafialną śladami św. Antoniego z Padwy,  z racji na małą ilość chętnych osób. 
 10. Informujemy naszych Parafian i Gości, że w maju wieża widokowa będzie otwarta w weekendy w godzinach od 7.00 do 19.00, a także obraz Matki Bożej będzie odsłaniany na Mszy św. o godz. 7.00, a zasłaniany po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Nicpon, Szewczyk z ul. Leśnej. W tym tygodniu składają się rodziny: Parczewskich, Kupisz i Czoboda z ul. Leśnej.
 12. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium za modlitwę i ofiary na rzecz kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim łask Bożych płynących od Chrystusa  oraz błogosławionego tygodnia.
 13. Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: - Paulina Kapluk, panna, par. tutejsza i Michał Granica, kawaler z par. NSJ we Włodawie. Zapowiedź I. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, winien zgłosić je do kancelarii parafialnej.
 14. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą parafię, nasze rodziny, naszych maturzystów oraz młodzież i dzieci, wołając: Pod Twoją obronę…