7 marca 2021 roku

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za tydzień, w niedziele 14-go marca. Msze św. z nauką ogólną w niedziele: w Orchówku o godz. 9:00, 11:30 i 18:00; w Sobiborze Wsi o 14:20, w Sobiborze Stacji o 15:30. Rekolekcje będzie głosił o. Kazimierz Śnieg. Spowiedź w czasie rekolekcji przed każdą Mszą św. W poniedziałek i wtorek, rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły, które poprowadzi o. Marek Długołęcki. Msza św. z nauka rekolekcyjną  o godz. 16.30. Na rekolekcje dla dzieci przychodzą klasy 1-7. Bierzmowani, czyli 8 klasa i szkoła średnia przychodzą na rekolekcje dla dorosłych. Plan rekolekcji jest w naszym kalendarzu parafialnym, wisi w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej oraz facebookowej.
 2. Jutro 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy naszym Parafiankom, Dobrodziejkom i Sympatyczkom naszego sanktuarium, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask, opieki MBP, wiele radości oraz pogody ducha i wszelkiego dobra.
 3. 14-go marca w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 4. W następną niedzielę tj. 14-go lutego po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy grupę I na spotkanie formacyjne. Prosimy o przybycie obojga rodziców.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele: w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8:30 i Gorzkie Żale o godz. 17:30, w piątki Droga Krzyżowa o 17:15 i o 19:00.
 6. W miesiącu kwietniu są jeszcze wolne terminy do zamówienia Mszy św. Zapraszamy chętnych do zakrystii w celu rezerwacji intencji Mszy św. Można również zamawiać tzw. Msze św. gregoriańskie.
 7. Zachęcamy naszych Parafian i Sympatyków naszego sanktuarium do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Można to uczynić w zakrystii lub wrzucić do skarbonki wewnątrz kościoła, a także przelewem bankowym wpłacając na konto parafialne. Pragniemy już dziś podziękować serdecznie wszystkim za złożone ofiary.
 8. Zapraszamy do nabywania BARANKÓW PASCHALNYCH na stół wielkanocny, kwota 5 zł oraz świec tzw. „Paschalików”, kwota 20 zł. Można też wziąć skarbonki wielkopostne czyniąc jałmużnę wobec potrzebujących. Wszystkie te rzeczy znajdują się na ołtarzu św. Antoniego.
 9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na sanktuarium rodzinom: Korneluk i Sawczuk z ul. Kolejowej. Na kolejne sprzątanie kościoła zapraszamy w sobotę 13-go marca na godz. 8.00 rodziny: Nahuluk, Werner, Trzcińskich z ul. Kolejowej 10, 12 i 13.
 10. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom, Dobrodziejom, czcicielom M. B. P. dziękujemy za ofiary, życzliwość i wsparcie. Na czas wielkopostnych zmagań niech Pan Wam hojnie błogosławi, a Maryja ma w swojej opiece.
 11. Matce Bożej Pocieszenia i św. Józefowi polecajmy naszą parafię, zbliżające się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii oraz nasze intencje i nas samych, wołając: Do Ciebie św. Józefie…