7 stycznia 2024 roku

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z Tradycją w Kościele przedłużamy śpiewanie kolęd do 2-go lutego. Można również pozostawić nasze świąteczne dekoracje.
 2. Dzisiejsza niedziela to adoracyjna i dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na adorację po Mszy św. o godz. 9:00, zaś o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na FUNDUSZ REMONTOWY KLASZTORU I KOŚCIOŁA.
 3. W dniu dzisiejszym odbędzie się (odbyła się) Msza św. dziękczynna za dar renowacji ołtarzy w naszym sanktuarium pod przewodnictwem o. Prowincjała. Będziemy modlić się (modliliśmy się) za naszych parafian i ofiarodawców. Po Mszy św. odbędzie się (odbył się) koncert kolęd.
 4. Dziękujemy Scholi Parafialnej pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Grytczuk za przygotowanie i śpiew kolęd,  który odbył się 6 stycznia w naszym orchowskim sanktuarium.
 5. Trwa peregrynacja obrazu św. Antoniego w miejscowości Żłobek. Rodziny, które przyjęły obraz przychodzą na Mszę św. w najbliższy wtorek 9-go stycznia, z intencjami wypisanymi na kartkach. Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej i facebookowej.
 6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Program całej kolędy jest już zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny zamieszkałe: PONIEDZIAŁEK – OD GODZ. 15:30 ul. Nadbużańska – nry parzyste z dwóch stron,  WTOREK – OD GODZ. 15:30 Żłobek Mały i Duży, ŚRODA - OD GODZ. 15:30 Sobibór Stacja, CZWARTEK – OD GODZ. 15:30 Sobibór Wieś; PIĄTEK– OD GODZ. 15:30 kolęda dodatkowa. Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. kolędy dodatkowej lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Ofiary, które w tym roku zbieramy będą przeznaczone nowe toalety przy sanktuarium.
 7. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, który jest otwarty po każdej Mszy św. Mamy kawę kapucyńską i balsam oraz ciekawe rzeczy.   
 8. Przy naszej szopce jest figurka anioła, który nie tylko się kłania, ale także mówi, a dokładniej dziękuje i śpiewa kolędy. W czasie Mszy św. jest wyłączany. Zapraszamy do zobaczenia aniołka i posłuchania kolęd.
 9. Na stolikach została wyłożona prasa katolicka w tym Echo Katolickie. Zachęcamy do czytania.
 10. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Piątek, Polak i Marcinek. W tym tygodniu składają się rodziny: Jurek, Kapluk i Kratiuk z ul. Nadbużańskiej.
 11. Bóg zapłać za ofiarowane dary dla dzieci z Hospicjum, które pojadą do potrzebujących dzieci.
 12. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Bóg zapłać za ofiary na rzecz remontu ołtarza MBP i Aniołów. Niech Pan obdarzy Was błogosławieństwem, a Matka Boża Pocieszenia wyprasza potrzebne łaski.