8 października 2023 roku

 1. Dziś po każdej Mszy św., odbędzie się nabożeństwo w intencji rodzin z naszej parafii, zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 2. Trwa miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do naszego sanktuarium na wspólną modlitwę, na godz. 17:30, w sobotę na 17.00.
 3. Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za ofiary na ołtarz MBP. Naszą codzienną modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność Ofiarodawcom i Dobrodziejom.
 4. 22-go października (niedziela) będzie miała miejsce wizytacja naszej parafii, której dokona          ks. bp Kazimierz Gurda. W programie wizytacji: o 9.00 przywitanie biskupa i Msza św., o 10.30 spotkanie z grupami parafialnymi, o 11.00 wspólna modlitwa na cmentarzu z biskupem, o 11.30 Msza św. z aktem zawierzenia się WDNM, o 14.00 – spotkanie ks. Biskupa z Radą Parafialną,     o 15.00 spotkanie ks. Biskupa z nauczycielami. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 5. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym za wpłacanie ofiar w postaci opłaty administracyjnej, która wynosi 30 zł za rok.
 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych będziemy sprzątać groby naszych zmarłych. Przy sprzątaniu prosimy o rzetelną segregację śmieci. W związku z powyższym informujemy, że prace remontowo-kamieniarskie na naszym cmentarzu można prowadzić wyłącznie do 21-go października.
 7. W sobotę, 14-go października, w ramach 33-dniowych rekolekcji o godz. 17.00 różaniec, o 17.30 nabożeństwo do MBP, o 18.00 Msza św., konferencja, adoracja i apel jasnogórski.
 8. W związku z zakończonym remontem organów w naszej parafii, zapraszamy na koncert organowy, w wykonaniu p. Barbary Gronkowskiej – organy i p. Małgorzaty Grytczuk –  śpiew, który odbędzie się w niedzielę, 15 października o godz. 12.30. Szczegóły na plakacie.
 9. W następną niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. Dla rodziców katecheza w salce pod klasztorem, a dla dzieci w kościele. Po niej Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem i błogosławieństwo dla dzieci.
 10. 15-go października w kaplicy Sobibór Wieś doroczna uroczystość odpustowa ku czci bł. Honorata Koźmińskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 9:30. Słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Karbowiak. Z tej racji nie będzie Mszy św. w Sobiborze Stacji.
 11. W następną niedzielę tj. 15-go października będziemy przeżywali Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia!”. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 12. Zbliża się miesiąc listopad, który w Kościele jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Na ławkach zostały wyłożone kartki wypominkowe, które po czytelnym wypełnieniu składamy w kopercie na tacę lub w zakrystii. Prosimy również wpisać datę wyczytania zmarłych. W listopadzie o 17:30 różaniec i za zmarłych, a o 18:00 Msza św. w ich intencji.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w celu pogłębienia wiedzy religijnej. Na stolikach z prasą są wyłożone kalendarze rolników, koszt 30 zł.
 14. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Zadroga, Kapluk, Kapluk. W tym tygodniu składają się rodziny: Szmidt, Korneluk, Korneluk z ul. Nadbużańskiej.
 15. Dziękując za wszystkie modlitwy i ofiary oraz dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrego tygodnia.
 16. Matce Bożej Pocieszenia polecajmy naszą Parafię, Dobrodziejów, rekolektantów 33-dniowych ćwiczeń duchowych, nasze rodziny, oraz nas samych, wołając: Pod Twoją obronę…