9 kwietnia 2023 roku

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie liturgii podczas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, życzenia wielkanocne i dary na nasz wspólnotowy stół oraz za wszelkie dobro.  
 2. Jutro drugi dzień Świąt - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. w naszym sanktuarium i kaplicach będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na rzecz KUL i wyższych uczelni katolickich.                                  
 3. Informujemy naszych Parafian, że udało nam się otrzymać dotację z MKiDzN na ołtarz MBP i Aniołów w kwocie 189 tys. zł. Kosztorys opiewa na 525 tys. zł. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie wniosku złożonego do MSWiA. Mamy nadzieję, że dostaniemy pieniądze z drugiego źródła. Prosimy o modlitwę w intencji o pomyślność inwestycji, byśmy mogli cieszyć się kolejnym pięknym ołtarzem.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Ofiary na ołtarz MBP i Anioły. Dziękujemy Wspólnocie Gruntowej Wsi Orchówek za wsparcie finansowe, a także wszystkim Parafianom i Gościom, którzy już wsparli nas swoimi datkami. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy przelewem bankowym na konto parafialne.
 5. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy codziennie na godz. 15:00 do naszej świątyni na modlitwy nowennowe i wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Zapraszamy na godz. 17.30 do naszego sanktuarium na modlitwę różańcową, w sobotę zaś o godz. 17.00. Różaniec z rozważaniami prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.
 7. We wtorek – 11-go kwietnia rozpoczynamy w naszym sanktuarium Wielką Nowennę do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy przez dziewięć kolejnych wtorków na nabożeństwo o 17:30 i Mszę św. o 18:00. Intencje do św. Antoniego można składać na ołtarzu św. Patrona przed nabożeństwem. Zbierane ofiary będą przeznaczone na remont ołtarza MBP. 
 8. Z racji na oktawę Wielkiej Nocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W przyszłą niedzielę - będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia (niedziela). Kolekta z tej niedzieli będzie przekazana na potrzeby CARITAS DIECEZJI SIEDLECKIEJ. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 10. W następną niedzielę 40-tą rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził o. Bogdan Filipiuk. Zapraszamy Parafian i Gości na dziękczynną Mszę św. o godz. 11.30, którą odprawi Jubilat.
 11. Zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się 18-go kwietnia, o godz. 18.45 w sali pod klasztorem. Proszę o zarezerwowanie czasu i przybycie. Będziemy omawiać ważne sprawy duszpasterskie i inwestycyjne naszej parafii.
 1. Nasza parafia organizuje dwudniową autokarową pielgrzymkę w dniach 20 - 21 maja (sobota-niedziela). W programie dzień 1: zwiedzanie Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej – Przeworsk –Krasnobród–Zakwaterowanie w hotelu. Dzień 1: zwiedzanie kościoła w Trzęsinach – Sanktuarium w Radecznicy – Zamość - powrót do Orchówka. Koszt: 500 zł. Zapisy w Zakrystii, kancelarii parafialnej i telefonicznie. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebookowej.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Straczuk, Mackiewicz, Dąbrowskich z ul. Leśnej. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Samojluk, Koszeluk, Baran z ul. Leśnej.
 3. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium za wsparcie duchowe i finansowe kościoła i klasztoru. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz pięknego i owocnego przeżycia czasu Wielkanocy.