9 lipca 2023 roku

 1. Trwają wakacje, z tej racji witamy w naszej parafii wszystkich Gości. Tym, którzy rozpoczynają czas urlopu życzymy dobrego wypoczynku. Zapraszamy do naszego sanktuarium na modlitwę przed oblicze naszej Matki oraz na wieżę widokową, a także do zwiedzania krypt pod kościołem, które są otwarte są codziennie, od godz. 6.30 do 19.00.
 2. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za Ofiary na remont ołtarza MBP i Aniołów. Ofiary można składać do skarbonek pod chórem organowym, bądź w zakrystii, czy na konto parafialne.
 3. Przy naszym kościele powstał kiosk parafialny. Można w nim nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium. Ofiary są przeznaczone na remont ołtarza MBP.
 4. W naszym sanktuarium zakończyły się półkolonie, zorganizowane przez naszą parafię, w których udział wzięło trzydzieścioro dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować naszym Paniom - Kadrze Pedagogicznej, za podjęty trud przygotowania i poprowadzenia półkolonii czyniąc to w ramach wolontariatu. Bóg zapłać za Waszą posługę na rzecz parafii.  
 5. Zapraszamy do sanktuarium na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30. w sobotę zaś o 17.00, a także w soboty lipca i sierpnia, na Mszę św. o 7.00 z oprawą muzyczną i homilią.
 6. W naszym sanktuarium trwa Wielka Nowenna do MBP, która przygotuje nas do owocnego przeżycia uroczystości odpustowych i uroczystości wrześniowych związanych z 100 rocznicą ponownego poświecenia naszego kościoła. Tematyką jest Maryja i Kościół. Zapraszamy w każdą sobotę na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem maryjnym.   
 7. We wtorek 11-go lipca, w liturgii Kościoła obchodzimy Święto Św. Benedykta, Patrona Europy. 15-go lipca tj. w sobotę w liturgii Kościoła obchodzimy Święto św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.
 8. Informujemy naszych Parafian i Gości, że 16-go lipca 2023 r. przy naszym sanktuarium w Orchówku, odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnych. Wystąpią schole parafialne, soliści i zaproszeni artyści: Basia Pospieszalska i Joachim Mencel. Po koncercie zapraszamy na grilla parafialnego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach.    
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, wyłożonej na stolikach z prasą, którym jest Echo Katolickie.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Chomiuk, Połynkin i Sledzińskich. W tym tygodniu składają się rodziny: Żurawskich, Daniluk, Polak z ul. Dąbrowskiego.
 11. Dziękujemy Czcicielom Matki Bożej Pocieszenia, a więc Gościom i Parafianom, za ofiary na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Wyrażamy naszą wdzięczność za okazane dobro naszą modlitwą. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, owocnej pracy i miłego wypoczynku.