9 stycznia 2022 roku

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z Tradycją w Kościele przedłużamy śpiewanie kolęd do 2-go lutego, do tego też czasu możemy pozostawić nasze świąteczne dekoracje.
 2. Dzisiejszej niedzieli odbędzie się (odbyła się) po Mszy św. o godz. 11.30. katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Dziękujemy Scholi Parafialnej pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Grytczuk za przygotowanie i śpiew podczas koncertu kolęd,  który odbył się 6 stycznia o godz. 17.30 w naszym orchowskim sanktuarium.
 4. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA w naszej parafii. Program całej kolędy jest już zamieszczony na naszej stronie internetowej, facebookowej i w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny: PONIEDZIAŁEK – 10. 01. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Szkolna – z dwóch stron, ul. Wesoła, Dworska, Miła. WTOREK – 11. 01. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Sikorskiego, ul. Kochanowskiego (początek od. ul. Sikorskiego), ul. o. Tomasza, ul. Leśna. ŚRODA –12. 01. – od godz. 15:30: Orchówek, ul. Dąbrowskiego – z dwóch stron, Glinki i Garbarnia. CZWARTEK – 13. 01. – od godz. 15:30:  KOLĘDA DODATKOWA. Przypominamy, że kolęda to spotkanie kapłana z Rodziną, wspólna modlitwa, poświęcenie mieszkania i rozmowa na temat naszej wiary.  Na kolędę przygotowujemy stół lub ławę, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują swoje zeszyty i ćwiczenia z religii. Gdyby kogoś nie było podczas kolędy w wyznaczonym terminie, odwiedzimy go w dniu tzw. kolędy dodatkowej, tj. w środę 13-go stycznia lub w innym dogodnym czasie. Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć takiego spotkania. Ofiary, które w tym roku zbieramy będą przeznaczone na zrobienie obudowy organ chórowych. Koszt ok. 25 tys. zł.
 5. W następną niedzielę tj. 16-go stycznia po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz Msza św. o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci.
 6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na wspólne kolędowanie , które odbędzie się 16-go stycznia przyszłą niedzielę o godz. 11.00 ( pół godziny przed Mszą św.). Mile widziane przebranie za postaci takie jak: anioły, pasterze, trzech króli.
 7. 22-go stycznia 2022 roku, zapraszamy na „Wieczór z Maryją”, które poprowadzi wspólnota Duchowych Niewolników Maryi. W programie: Msza św. o godz. 18.00, następnie konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy pod płaszczem Maryi.                           
 8. Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i Dysponentom grobów na naszym cmentarzu parafialnym, którzy uiścili opłatę administracyjną za rok 2021. Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy w dużej części pokryć koszty zrobienia alejek na cmentarzu.
 9. Bardzo dziękujemy za złożenie ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty rodzinom: Misior, Józefczuk, Zientek i Baran z ul. Dąbrowskiego. W tym tygodniu składają się następujące rodziny: Soroka, Głogowskich i Grabowicz z ul. Nadbużańskiej. Za ofiary i życzliwość wyrażamy naszą wdzięczność.
 10. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary na potrzeby naszego kościoła sanktuaryjnego i klasztoru. Bóg zapłać za ofiary na rzecz remontu obudowy organ chórowych. Niech Pan darzy Was błogosławieństwem, a Matka Boża Pocieszenia wyprasza potrzebne łaski.
 11. W minionym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Jan Martynowski. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...